Леонід Кучма зізнався, яку фатальну помилку допустив на посаді президента України
У грудні 1994-го року Україна відмовилася від ядерного потенціалу, підписавши Будапештський меморандум, і віддала третій у світі запас зброї. Тепер залишається сподіватися на сумлінність країн Ядерного клубу.
Про це пише видання "Обозреватель".
Гарантії безпеки зовсім не гарантії
Наведемо виписки з книги першого президент України Леоніда Кучми "Після Майдану 2005-2006. Записки президента", який і підписав міжнародно-правовий акт. Він згадує, що перед процедурою помітно сумнівався, чи сумлінно складений документ і чи містить всі необхідні гарантії.
Як показала практика, "у папері про гарантії української безпеки з боку країн Ядерного клубу немає ні слова про механізми надання цих гарантій у тих випадках, коли виникає така необхідність". Це означає, що якщо виникне загроза Україні щодо питання, яке зачіпає зобов'язання країн-підписантів, ці держави всього лише почнуть консультуватися, щоб питання вирішити.
Немає механізму - немає проблеми
Оскільки Україна добровільно відмовилася від третього за силою ядерного потенціалу, їй повинні надати гарантію того, що інші країни, у яких зброя є, повинні "утримуватися від загрози силою або її застосування". А також утриматися від "економічного примусу" українців. Але в документі не прописано, що робити, якщо країна з ядерною зброєю все-таки вирішиться почати конфлікт.
Леонід Кучма тепер розуміє, що недоліком особисто його і дипломатів була відсутність досвіду і практики, які не дозволили прямо попросити про доопрацювання і переробку Будапештського меморандуму.
Раніше портал MY.UA повідомляв, що Володимир Путін ініціював призов на збори військових запасу: про що говорить підписання цього Указу?
Також ми писали, що "Нападуть на Київ": Джо Байден назвав нові терміни вторгнення РФ в Україну.
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.