Буковина прихистила 30 тисяч переселенців з інших регіонів України: як їх зустрічають
Буковина прихистила 30 тисяч переселенців з інших регіонів України: як їх зустрічають

Буковина прихистила 30 тисяч переселенців з інших регіонів України: як їх зустрічають

30 тисяч переселенців вже прийняла Буковина. Люди їдуть сюди з тих регіонів, які найбільше постраждали від російського агресора. Як у Чернівцях пристосовуються до реалій життя під час війни і як колишні освітні центри для молоді беруть на себе нову роль допомоги тим, хто її зараз потребує найбільше, читайте далі.

Біля будинку в центрі Чернівців завжди людно. У міській "Резиденції молоді" раніше проводили освітні курси та влаштовували мистецькі акції. Сюди приїжджали волонтери з Тунісу та Туреччини. Тепер волонтерів тут значно більше, але українських. Після початку російського вторгнення в молодіжному центрі створили координаційний гуманітарний хаб.

"Ну якось так, якось так працюємо. Трудимося, дякуємо волонтерам, що дійсно тут допомагають", – каже координатор гуманітарного штабу при Чернівецькій міськраді Юрій Чучко.

У підвальному приміщенні склади із речами першої необхідності та їжею для переселенців із постраждалих від війни областей. Люди приносять усе – від дитячих іграшок до білизни.

"Першочергово – це продукти харчування. Круп, олії, цукру, води – може бути необмежена кількість, бо це дуже потрібно. Каремати, спальники, матраци, подушки, ковдри, може, бо цього не вдосталь, видаємо їх людям. Ну і медикаменти, кровоспинні, жарознижувальні, це те, що дійсно зараз необхідно", – додав Юрій Чуйко.

Вже кілька днів, як центр зосередився саме на логістичних питаннях і розподілі допомоги – сюди вже за звичкою заносять чергові пакунки із теплим одягом.

"Дякую всім небайдужим, що дійсно принесли багато одягу, принесли багато і різного одягу, і нового, і вживаного. Величезне дякую. Але одяг не потребує настільки частої зміни. Наприклад, якщо ми говоримо про їжу, вона має тенденцію закінчуватися. Якщо ми говоримо про ліки – аналогічно. Дитяче харчування – так само", – розповіла волонтерка Євгенія.

Директорка центру розповідає, що співпрацюють із українськими благодійними фондами та відгукуються на прямі запити від тих, хто зараз у біді. Коробки й буси звідси вже рушали до Миколаєва, Києва та Ірпеня. Щоправда, до гарячої зони Київщини не доїхали через активні обстріли. Охочих допомогти тут не меншає.

"Добрих людей насправді набагато більше, ніж тих, які якось так ставляться до цієї ситуації. Насправді зараз пощастило, що Чернівці є той острів, де безпечно і де люди їдуть по допомогу", – акцентувала увагу директорка МКУ "Резиденція молоді" Світлана Олексійчук.

Нині в Чернівецькій області зареєстровано 30 тисяч переселенців. Ті, кому скрутно, зазвичай готові підставити й своє плече. У гуманітарному центрі кажуть, що не відмовляють нікому.

"Майже всі, хто приходить, кажуть: "Чим ви можете нам допомогти і чим можу бути корисним я?". Каже: "Я на машині, я можу розвозити щось, я можу речі сортувати" – жінки кажуть. Серед переселенців дуже багато охочих допомагати, бо коли ти працюєш, то і день швидше проходить, і не так часто думаєш про всю цю ситуацію", – додала Світлана Олексійчук.

Сортують допомогу, консультують переселенців, організовують роботу інших точок гуманітарної допомоги у місті. У великому волонтерському вулику постійно хтось є. Інколи – навіть із запасом.

"Я спочатку прийшла, навіть не знала, що робити, бо тут було нереально багато людей. Постійно якийсь рух відбувається. Хтось приносить, хтось забирає. На початку навіть було стільки людей, що ми навіть відправляли, казали, що нам рук не потрібно", – пригадує волонтерка Юлія.

Комусь потрібно виїхати подалі із гарячих областей до безпечного заходу. А хтось, навпаки, з Буковини рушає до Києва. Фііда – шотландський журналіст, виходець з Лівану. Працював на війні в Іраку, Сирії та Лівії. Каже, навіть у його тихій Шотландії друзі та знайомі були знічені російською агресією. Впевнений, що Путін розраховував на блискавичну операцію, але переоцінив власні сили.

"Українські Збройні сили зараз використовують підходи партизанської війни. Я думаю, цей момент шокує російську армію. Якщо українське військо воює з такою тактикою, значить, воно справді готове до тривалого конфлікту. І я думаю, що так Україна переможе. Краще раніше, ніж пізніше", – підсумував журналіст із Шотландії Фііда Ітані.

Теги за темою
Україна Росія війна Чернівецька область новини Чернівців
Джерело матеріала
loader
loader