У Канаді запрацювала нова програма для українців, які виїхали через війну: що нею передбачено
У Канаді запрацювала нова програма для українців, які виїхали через війну: що нею передбачено

У Канаді запрацювала нова програма для українців, які виїхали через війну: що нею передбачено

Канада спростила для українців отримання 3-річних віз та дозволів на роботу.

У Канаді від 17 березня почала діяти спрощена програма тимчасового перебування в країні для українців, які змушенівиїхати через повномасштабне вторгнення Росії. За допомогою програми під назвою CUAET українці зможуть не просто перебувати в Канаді до 3 років, а й отримати офіційну роботу.

Про це заявив міністр у справах імміграції Шон Фрейзер, йдеться на сайті уряду Канади.

Зазначається, що українці без закордонного паспорта також можуть подати заявку на цю програму (CUAET). Коли міністерство імміграції Канади визнає це доречним, їм дадуть проїзний документ на одну поїздку.

"Стійкість і мужність українців надихнули світ, і Канада непохитна у своєму прагненні надавати підтримку Україні у її боротьбі за свій суверенітет та демократичні ідеали, які поділяють наші країни. Поки хоробрі українці борються за своє життя і свободу, Канада готова прийняти їхніх близьких, які змушені втекти. Коли вони благополучно прибудуть до Канади, ми допоможемо українцям знайти роботу, щоб вони могли забезпечити себе та свої сім'ї", – сказано у повідомленні.

Програмою передбачено:

  • Українські біженці та їхні найближчі родичі будь-якої національності можуть перебувати в Канаді як тимчасові мешканці строком до трьох років.
  • Для цього потрібно подати онлайн-заявку на отримання канадської гостьової візи та надати свої біометричні дані (відбитки пальців та фотографію).
  • Щоб отримати можливість працювати в Канаді, українцям рекомендується одразу подавати заяву на отримання відкритого дозволу на роботу терміном на 3 роки одночасно з поданням заяви на отримання візи.
  • Учні початкової та старшої школи можуть зареєструватися та почати відвідувати школу, як тільки вони прибудуть до Канади. Крім того, будь-хто, хто хоче навчатися у вищому навчальному закладі, може подати заяву на отримання дозволу на навчання після перебування в Канаді.

Польща на кордоні розгорнула "гуманітарні пункти" для українців

Джерело матеріала
loader