Українські волонтери запустили єдину платформу, на якій зібрані всі працюючі бренди. Кожна марка, представлена на сайті palianytsia.co, має змогу відправляти речі по Україні та за кордон. Назву проєкту — “паляниця” — можна не пояснювати.
З початку повномасштабного вторгнення український фешн-бізнес призупинив свою роботу, а зараз адаптується до умов військового часу. Більшість брендів перераховує свої кошти на гуманітарну допомогу та потреби ЗСУ, а деякі перепрофілювали свої ательє у пошив бронежилетів, балаклав та інших потреб військових.
На сайті зібрані бренди різного цінового сегменту. Є всесвітньо відомі Ksenia Schnaider, які підкорили фешн-спільноту екологічним денімом; є Bibliotheque Nationale та O(FourFour) — маст-хеви київських it girls. Нові бренди будуть постійно додаватись до списку.
“Мета проєкту — підтримати український бізнес в часи війни (і після)”, — кажуть Маша і Ліза, авторки проєкту. До початку війни Маша працювала в будівельній компанії і зараз готується відбудовувати країну (в буквальному сенсі). А поки що — допомагає українському бізнесу вижити. Ліза — фешн-редакторка українського BURO.
“Ми вже показали всьому світу, які талановиті дизайнери живуть в нашій країні — український одяг носять Мей Маск, Белла Хадід та Ріанна. Зараз світу саме час підтримати українский фешн-бізнес, а разом з тим і економіку України. Купуючи продукцію українських брендів, ви допомагаєте людям зберегти робочі місця, а брендам — сплатити податки до державного бюджету, що забезпечить виплату пенсій та допомогу найбільш вразливим верствам суспільства під час війни”, — каже команда проєкту.
Сайт працює як каталог: замовлення можна зробити на сайті або в інстаграмі кожного бренду. Якщо ви власник/власниця українського модного бренду і хочете долучитись, напишіть в інстаграм Маші або Лізі.
Дивіться також:
Мода на захисті країни: 5 українських брендів, які підтримують армію.
Acne Studios, H&M та Nike припинили співпрацю з Росією. Ось повний список модних брендів.