У Львові та Львівській області проходять масштабні обшуки у будинках та компаніях, які належать братам Тараса Козака та Віктора Медведчука.
За попередніми даними, причинами обшуків є незаконний видобуток піску в кар'єрах на Львівщині- у с. Родатичі Городоцького району та с. Великополе Яворівського району.
Про це повідомляє bihus.info з посиланням на джерела в ДБР.
"Видобуток, за даними слідства, веде компанія ТОВ “Керамбуд”. ЇЇ кінцевими бенефіціарами, через ТОВ “Експонент”, є рідний брат Віктора Медведчука – Сергій Медведчук (вилетів з України в січні) і рідний брат його бізнес-партнера Тараса Козака – Богдан Козак (місцезнаходження невідоме). На думку слідства, Сергій Медведчука не автономно вів записаний на нього бізнес – Віктор Медведчук записав на нього компанії, бо сам як народний депутат не мав права керувати бізнесом", - йдеться у повідомленні.
ТОВ “Керамбуд” отримало дозвіл на видобуток піску ще у 2004 році, проте його скасував суд. Попри офіційну заборона кампанія продовжувала свою діяльність.
Обшуки проходять за адресами проживання, реєстрації та нерухомості брата Медведчука, брата і цивільної дружина Козака, директора та бухгалтера “Керамбуда”, а також за адресами компаній ТОВ “Керамбуд”, ТзОВ "Бетонбуд" (якому, за даними слідства “Керамбуд” продає незаконно видобутий пісок), а також ТзОВ "Трансмонолітавто" та ТзОВ "Капітал Плаза" (у яких, за даними слідства, перші дві орендують автомобілі і яким теж продають продукцію).
Підтверджено, що слідчі обшукують будинки у с.Сокільники під Львовом, де зареєстрований Богдан Козак, та на вул. Черемшини у Львові, який йому належить, а також по вул. Польовій у Пустомитах, який також належить Богдану Козаку. У Сокільниках мати Козака добровільно впустила слідчих. Там тривають обшуки.
"На брата Медведчука і брата Козака свого часу записали багато різного бізнесу з величезною палітрою діяльності – будівництво, виробництво цегли, черепиці, бетонних розчинів, видобуток піску, гравію та глини. На “матрьошці” із їхніх юридичних осіб – станом на минулий рік було понад 40 тисяч кв.м. нерухомості, з десяток гектарів землі у власності, більше 40 га – в оренді, два десятки вантажних автомобілів і низка легкових", - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, ДБР притягнуло до відповідальності працівників митниці за сприяння незаконному імпорту нафтопродуктів компаніями, близькими до Медведчука.
Читайте також:
- НБУ дозволив не видавати клієнтам термінальні чеки: як тепер повернути товар та оскаржити операцію
- "Збирали кишки командувача": СБУ перехопила розмову окупантів, у якій тій нарікають на великі втрати
- Окупанти "звільнили" Луганщину від газу: через обстріли лише в 6 населених пунктах є блакитне паливо