90% російськомовних жителів України не зазнавали утисків через мову – опитування КМІС
90% російськомовних жителів України не зазнавали утисків через мову – опитування КМІС

90% російськомовних жителів України не зазнавали утисків через мову – опитування КМІС

90% російськомовних жителів України не зазнавали утисків через мову – опитування КМІС - Фото 1
90% російськомовних жителів України не зазнавали утисків через мову – опитування КМІС - Фото 2
Зокрема, так відповіли 85% етнічних росіян, що проживають в Україні.
90% російськомовних жителів України не зазнавали утисків через мову – опитування КМІС - Фото 3
90% російськомовних жителів України не зазнавали утисків через мову – опитування КМІС - Фото 4

90% опитаних російськомовних жителів України не зазнавали утисків через мову. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) щодо сприйняття окремих аспектів російсько-української війни, зокрема, наративів російскої пропаганди.

Респондентам пропонували вісім пар тверджень, які описують різні аспекти війни Росії проти України. У кожній парі одне з тверджень було проросійським, а друге – проукраїнським. Респондент мав обрати одне з тверджень і наскільки з ним погоджується.

За результатами, у 7 з 8 випадків не менше 85% респондентів стверджували, що поділяють саме проукраїнську позицію. У цих же парах не більше 8-9% дотримувалися проросійської інтерпретації.

Наприклад, не менше 85% респондентів вважають, що в Україні немає утисків російськомовного населення (зокрема, так вважають 85% етнічних росіян і 90% російськомовних жителів України), що Україна має власну довгу історію становлення та державності, а не є «штучним» витвором радянської влади (97%), що західні держави не хотіли і не провокували Україну на війну проти Росії (85%), що заяви про «нацистів» у владі України є вигадкою (89%), що війна почалася через прагнення Росії підкорити Україну, а не через справедливі претензії (94%), що російські війська навмисно атакують цивільну інфраструктуру та цивільних осіб (89%), що російська армія в першу чергу винна у руйнації цивільної інфраструктури і жертвах серед мирного населення (96%).

Найменше згоди серед респондентів щодо того, чи бажають мешканці Донбасу залишатись частиною України. 73% вважають, що так, причому стільки ж – 73% – самих жителів Донбасу кажуть, що більшість хоче лишатися в Україні.

90% російськомовних жителів України не зазнавали утисків через мову – опитування КМІС - Фото 5

Опитування проводилось 19-24 травня 2022 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням). Опитано 2009 респондентів від 18 років, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим) і на момент опитування перебували на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).

За звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%. За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення, але, зазначають у КМІС, отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

Нагадаємо, 83% українців виступають за те, щоб українська була єдиною державною мовою в Україні, про це свідчать результати опитування, яке провела група «Рейтинг».

Ілюстрація: unsplash, kiis.com.ua

Теги за темою
російська агресія опитування
Джерело матеріала
loader
loader