Заступниця міністра оборони Ганна Маляр закликала не писати у соцмережах деталі військових операцій з послианням на джерела на фронті, а дочекатись офіційної інформації від Генерального Штабу.
Зокрема, Маляр розкритикувала деяких нардепів, які почали поширювати інформацію про зброю, яка застосовується на Херсонському напрямку, «про хороші новини з Херсона, про зайняті вулиці в Херсоні тощо». Маляр зауважила, що це шкодить ЗСУ.
«Так буває, що маленька дитина, через неможливість усвідомити наслідки, може задушити у щирих міцних обіймах кошенятко чи іншу тваринку. Навіть якщо у вас є свої джерела інформації на фронті, не треба писати у соцмережах деталі військових операцій ЗСУ. Тим більше, що джерела на тактичному рівні не володіють всією ситуацією вцілому, бо мають уяву лише про фрагмент», – написала Маляр у фейсбуці.
Заступниця міністра нагадала, що інформація про звільнення чи втрату населеного пункту, надана до завершення операції, вважається некоректною.
«Так, під час війни військова інформація свідомо подається з запізненням у часі – таке правило інформування в умовах воєнного стану. Воно обумовлено військовою доцільністю під час проведення операцій та заходами безпеки. Це означає, що розголошення або спотворення інформації про деталі військової операції до того, як про це заявили офіційні джерела (Міноборони або ЗСУ), – завдає шкоду нашим Збройним Силам та ускладнює виконання поставлених завдань».
Читайте також:
- Генштаб пояснив правила обережності з поширенням інформації: головні питання та відповіді
- Що категорично заборонено висвітлювати ЗМІ у воєнний час. Роз'яснення головнокомандувача ЗСУ
Раніше Міноборони закликало українців не публікувати фото та відео переміщення української техніки, а також облич військовослужбовців ЗСУ.
Також Міноборони звертає увагу, що під час війни фатально небезпечно повідомляти про знаходження або відсутність озброєння та військової техніки ЗСУ з прив’язкою до населених пунктів.
Крім того, ЗСУ просять медіаспільноту максимально обмежити публікацію персональних даних українських військовослужбовців, зокрема офіцерів, виключити фото- та відеофіксацію, поширення у медіа точної територіальної прив’язки бомбосховищ.
21 березня в Україні заборонили вести зйомки як військової техніки, так і об'єктів інфраструктури.
Фото: Генеральний штаб ЗСУ/Facebook