У Кропивницькому запрацював новий хаб для журналістів, який координує представник ІМІ в Кіровоградській області Павло Лісниченко. Це безкоштовний простір, де журналісти з різних регіонів можуть працювати, відпочити та отримати захисне спорядження.
Як повідомляє Інститут масової інформації, у приміщенні є місця для зручної роботи, безкоштовний wi-fi та місце відпочинку і, за потреби, ночівлі.
Також за підтримки ІМІ та міжнародних донорів вдалось зібрати кілька комплектів екіпірування. Журналісти можуть ним користуватись, коли їдуть на зйомки до прифронтових міст чи в райони поблизу лінії фронту.
«Ми маємо бронежилети, каски, наколінники, окуляри, аптечки, бандажі, павербанки, “нульові” телефони. По суті все, що необхідно для захисту та роботи журналіста у нинішніх обставинах. Ці речі можна взяти у нас в користування, а після проведення зйомок - повернути до хабу. Крім того, в самому хабі плануємо облаштувати місце для запису стрімів, начиточну для подкастерів та тих, хто працює з відео, якщо пощастить матимемо кілька хороших ноутбуків для монтажу», – розповів Лісниченко.
Для додаткової інформації про роботу хабу та журналістів Кіровоградщини під час війни можна подивитись відео, а також за запитаннями звернутись на пошту mediaprozo@gmail.com.
18 травня у Києві «Репортери без кордонів» та Інститут масової інформації відкрили Центр свободи преси. Він надає журналістам захисне спорядження, проводить тренінги з безпеки (зокрема, цифрової). Крім цього, можна поспілкуватись із психологами. Центр знаходиться у київському офісі ІМІ, на вулиці Пушкінській, 39.
Аналогічний центр працює у Львові з 12 березня. Там також є необхідне обладнання для роботи журналістів. Центр має декілька робочих місць з підєднанням до інтернету та укриттям на випадок повітряної тривоги. Працює за адресою вул. Руська, 20, у приміщенні Львівського міжнародного медіацентру.
Скріншот: Вітер Кропивницький/YouTube