Маркос Антоніо: чи взлетить шахтарівський орел?
Маркос Антоніо: чи взлетить шахтарівський орел?

Маркос Антоніо: чи взлетить шахтарівський орел?

Маркос Антоніо: чи взлетить шахтарівський орел?Розглядаємо перспективи колишнього гравця Шахтаря у столиці Італії.Після початку повномасштабної вйни росії проти України більшість легіонерів УПЛ залишили свої клуби.

І на фоні всіх знахідок, працевлаштування "гірника" Маркоса Антоніо виглядає чи не найуспішнішим, адже бразилець гратиме за далеко не останній клуб італійської Серіі А — Лаціо.

І у цьому тексті ми розглянемо, що чекає на латиноамериканця у Вічному місті.

Увірувати у "сарризм".

Одразу скажемо, що Лаціо — це специфічна команда із специфічним тренером — Мауріціо Саррі.

Найчастіше, у його командах не буває "частково задоволених" — ти або граєш і виконуєш у його оркестрі важливу роль, або не граєш взагалі.

Цей тренер показав ще у Наполі, що ротація — не його козир.

У футболі Саррі нема чистих опорників.

Є "Жоржиньйо" (у Ювентусі, наприклад, його "прототипом" був Міралем П'янич) і двоє тих, хто грає вище за "Жоржиньйо".

У перший сезон біля керма орлів на першу роль награвали Лукаса Лейву і Даніло Катальді, але обидвоє — гравці іншого профайлу.

Лейва, який вже залишив клуб — це класичний "пес" центру поля, гру якого хіба трошки прикрашають нотки Бразилії.

Катальді — не відповідає рівню.

Його бачення поля, передачі, ведення м'яча не відповідають рівню вимог сеньора Мауріціо.

Очевидно, що під цю роль римляни взяли Маркоса Антоніо.

Без довгих роздумів і торгів, як це любить президент клубу Лотіто, бо ж Шахтарю наразі не до того.

Робота з Де Дзербі як етап підготовки до італійського вояжу.

Цікаво, що першу половину сезону-2021/2022 бразилець працював під керівництвом італійського алленаторе зі схожою філософією.

У Де Дзербі Антоніо не був фігурою номер 1, проте мав час майже у кожному матчі.

Інша справа, що важливі зустрічі, як-от проти Динамо, Реалу чи Інтеру, найчастіше розпочинав із лави для запасних.

І оскільки Роберто теж не сильно шанує чистих "вишибал" і частенько нехтував Степаненком, саме на плечі Маркоса лягала роль "найнижчого" з трійки гравців центру.

Отже, за схожими принципиами йому грати доводилось.

Можливо, він не виглядав найяскравішим футболістом за наявності великої кількості співвітчизників (часто конкуруючи з тим-таки Майконом), але тут мова про досвід.

Сильні сторони бразильця: як їх використати у футболі Саррі?.

У Антоніо — прекрасний, вивірений пас з обох ніг (хоча краще з правої).

Феноменальна точність, здатність покласти м'яча у ногу партнеру, де б він не знаходився.

Як верхом, так і низом.

Як "стіночкою", так і провіши з м'чем певну кількість часу.

Це все дуже підходить під філософію "сарризму".

Дриблінг Маркоса — окремий вид мистецства.

Звісно, не "мудриківський", без ривків, а на короткому клаптику поля.

Дуже естетично.

Удар на точність — поставлений.

Так, центральні півзахисники подеку володіють і кращим, проте чи була ця якість сильно розвинена, наприклад, у Хаві та Ін'єсти?.

Сутність у тому, що Антоніо покликаний закрити ключову позицію у побудові гри Лаціо.

На ньому — і величезна відповідальність, але перед ним — величезні горизонти.

До слова, на руку бразильцю грає його універсальність.

У центрі поля він може зіграти на будь-якій позицій — від шістки до десятки.

Символічно, що в одному з інтерв'ю на клубному You.

Tube-каналі Шахтаря він назвав найкращими гравцями на своїй позиції Каземіро, Фреда і Кака, кожен з яких грав на різних ділянках центральної вісі.

Маркос такі "дрібниці" не розділяє, він у будь-якій зоні показує результат і виконує свою роль плеймейкера якісно.

І це орлам особливо стане в нагоді, якщо команду залишить Мілінкович-Савич, за його "замінник" (наприклад, Башич, чи співвітчизник СМС — Іліч із Верони) не розкриє свій потенціал.

До того ж, цілком вірогідним є відхід Луіса Альберто, якому роль диригента атак належали у Римі довгі роки.

Отже, перед Антоніо відкриті усі двері.

Тренер — під його манеру гри.

Чемпіонат — для гравців із головою на плечах.

Варіантів "вільного місця" на полі — хоч відбавляй.

Допомога з адаптацією від співвітчизника Феліпе Андерсона теж не має забаритися.

До того ж, із бразильців у клубі тренером дітей працює ще й екс-гравець Лаціо Сезар.

Щоправда, не Юлій, як і Антоніо — не Марк Антоній.

Завадити можуть хіба великі очікування.

Бо коли настільки великі, то їхнє невиправдання буває болючим.

Зі світу цікавого.

Маркос Антоніо — другий екс-представник УПЛ в історії "бьянкочелесті".

Перший — теж бразилець і теж із досвідом виступів у складі Шахтаря.

Та і позиція, скажемо прямо, десь поруч.

Принаймні, Антоніо цілком міг би зіграти на місці Матузалема, а от він спуститися так низько — навряд.

Усі молитви вболівальників Лаціо спрямовані на те, щоби слід Маркоса у Римі був зовсім і зовсім іншим.

У тебе все для цього є, юний орел!.

Теги за темою
футбол
Джерело матеріала
loader
loader