У Міноборони пообіцяли зберегти баланс між правом громадян на вільне пересування та порядком контролю за мобілізаційним ресурсом.
Про це на брифінгу повідомив речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник.
– Поки жодної паніки, всю інформацію доведуть.
І, повірте, відповідного балансу між забезпеченням права громадян на вільне пересування, а також між порядком контролю за мобілізаційним ресурсом дотримають, — сказав Мотузяник.
Наразі триває процес удосконалення чинної нормативно-правової бази.
Він нагадав, що така норма була прописана в законі України про загальний військовий обов’язок та військову службу, який діяв ще з 1992 року.
ЧитайтеУ Генштабі пояснили, чи можна виїжджати військовозобов'язаним з місця перебування.
Олександр Мотузяник наголосив, що оскільки в країні йде війна, то держава має володіти інформацією про мобілізаційний ресурс.
– Керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на місцях також повинні володіти інформацією в рамках своєї компетенції та знати, де знаходиться цей наш мобілізаційний ресурс, щоб знати, як діяти у разі виникнення додаткових подій чи ситуацій, коли треба буде активізувати цей процес, – повідомив речник Міноборони України.
Мотузяник зазначив, що зараз йдеться про призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Дозволи на виїзд будуть видаватися у центрах комплектування – від 30 днів до 1 року.
Кому з військовозобов’язаних потрібно отримати дозвіл для виїзду з місця перебування, читайте у матеріалі на Фактах ICTV.