
У Києві попрощались із 27-річним майором Андрієм Верхоглядом, який змінив українську армію
У столиці попрощалися з командиром батальйону 72-ї бригади «Чорних запорожців» Андрієм Верхоглядом.
Він мав псевдо «Лівша», йому було 27, і все своє доросле життя молодий офіцер провів на фронті. У лютому, після повномасштабного наступу Росії, його підрозділ боронив столицю. Далі Андрій повернувся на Донбас,загинув на Світлодарській дузі, йдеться в ТСН.
«Найкрасивіший піхотинець» - так Андрія Верхогляда називали і волонтери, і журналісти. Блакитноокий блондин з незмінною усмішкою і чудовим почуттям гумору.
«Якби він зараз бачив, як всі плачуть, він би дав по вуху. Бо він воїн. І він найкращий, найсміливіший, найхоробріший. Він стільки русаків замочив, що… Нам просто всім треба рівнятися на таку людину», - переконує побратим «Тамерлан».
Андрій загинув ще в червні під час боїв на Світлодарській дузі. Командир батальйона був разом з бійцями на самісенькій передовій. Проти них - найманці з приватної кампанії "Вагнер". Після загибелі тіло «Лівши» ще десять днів не вдавалось забрати з поля бою.
Біля Михайловського золотоверхого собору сьогодні закрита труна. «Головне - навіть не пам’ятати, головне зараз, поки йде війна, поки ми ще не перемогли, всім, кого ми любимо, говорити, що ми їх любимо, щоб вони знали. Я була впевнена, що Андрій, як в броні в цій любові. Я знаю абсолютно точно, що життя без Андрія буде іншим, бо з ним це була велика радість», - запевняє подруга загиблого Віолетта Кіртока.
Попрощатись з майором Верхоглядом багато хто приїхав з фронту. Андрій був з тих молодих командирів, які змінили українську армію, не залишивши в ній нічого від радянщини. «Андрій був саме тою людиною, яка була стартером цих змін, і мені здається, що навіть тепер, коли він пішов, ці зміни вже незворотні. Вони будуть інші, молоді офіцери підхоплювати ці ідеї і будуть їх просувати», - друг загиблого Володимир Рунець.
Військову академію «Лівша» закінчив у 2016 і вже за рік був серед тих, хто боронив Авдіївську промзону. І там пояснював, чому для себе обрав саме такий шлях. «Кожна країна, яка отримала свою незалежність, вона проходила через якусь війну. Ми отримали свою незалежність в 91 році, йшли мирним шляхом і думали, що все так і буде відбуватись. Я вважаю, що це крок, який треба було пройти. І те, що ми зараз переживаємо – ми будуємо нову націю», - запевняв боєць.
У Андрія Верхогляда залишилась мама, дружина і маленька донька.
Читайте також:
Видовище варто того, щоб його бачити: піхотинці на Запоріжжі розповіли, як їм просуватись допомагають HIMARS
Військовий експерт розповів про облаштування росіянами майданчика в Білорусі для обстрілу України вглиб на 500 км
Вбивчий приліт ракети в Краматорську: журналісти зафіксували перші хвилини жаху і крові
Компанію, яка будувала метро на Виноградар, оштрафували ще на 78 млн грн — рішення суду
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fa8a07de790b0900544c60865474f6ed7.jpg)
Завдяки допомозі киян Річкова флотилія ВМС придбала засоби РЕБ та техніку, – Кличко
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Ffb4d019797ec8f2a1d0e41a8f88d7430.jpg)
У Львові відкрили новий Центр ментального здоров'я для постраждалих від війни
Окупанти дронами атакували місто на Харківщині: постраждав чоловік
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F133%2F5d886f82cebb068b54876a6c62b64595.jpg)
Припинено діяльність шантажистів, що розповсюджували інформацію принизливого характеру про учнів навчальних закладів
Експерт пояснив, як росіяни можуть скористатися демобілізацією в Україні
