Публічне розповсюдження інформації про полонених може зашкодити обміну – Маляр
Публічне розповсюдження інформації про полонених може зашкодити обміну – Маляр

Публічне розповсюдження інформації про полонених може зашкодити обміну – Маляр

Публічне розповсюдження інформації про полонених може зашкодити обміну – Маляр - Фото 1
Публічне розповсюдження інформації про полонених може зашкодити обміну – Маляр - Фото 2
Інформація про значущість людини, її політичні погляди, місце служби, попередню роботу, рідних та близьких провокує прискіпливе ставлення ворога. Це зрештою ускладнює процес обміну.
Публічне розповсюдження інформації про полонених може зашкодити обміну – Маляр - Фото 3
Публічне розповсюдження інформації про полонених може зашкодити обміну – Маляр - Фото 4

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр попередила, що поширення інформації про українських полонених зазвичай шкодить процесу обмінує, адже будь-яка публічність конкретної людини призводить до збільшення вимог з боку ворога та збільшує особисту ннебезпеку для полоненого. Про це вона повідомила у фейсбуці, опублікувавши звернення Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

«Це звернення стосується всіх, хто з наміром  допомогти поширює інформацію про наших полонених, починає публічні кампанії «звільнення» тощо. Питанням обміну полонених займаються професіонали. Будь-яка публічність конкретного полоненого зазвичай призводить до збільшення вимог ворога щодо обміну та збільшує особисту небезпеку для цієї людини

Тому, якщо ваш знайомий чи родич потрапили у полон, комунікуйте з державними органами, які займаються обміном. І всі свої публічні дії координуйте з ними, аби добрими намірами не вистеляти дорогу до пекла», – написала Ганна Маляр.

У зверненні Координаційного штабу зазначено, що інформація про значущість людини, її політичні погляди, місце служби, попередню роботу, рідних та близьких провокує прискіпливе ставлення ворога. Це зрештою ускладнює процес обміну.

Розповсюдження інформації про позивні, військову частину, місце дислокації підрозділу, обставини потрапляння в полон несе загрозу не тільки самому полоненому, але його бойовим побратимам та підрозділу.

Якщо є підозра, що та чи інша людина потрапила в полон, можна звертатись на Консультаційну лінію Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, до Міжнародного комітету Червоного Хреста, Нацполіції або Об’єднаного Центру з пошуку та звільнення полонених при СБУ.

Напередодні Міноборони закликало не розкривати цифри військових втрат України до закінчення воєнного стану, оскільки це є держтаємницею.

Теги за темою
Міноборони обмін полоненими
Джерело матеріала
loader
loader