Глави МЗС Вірменії та Азербайджану проведуть перші за довгий час двосторонні переговори
Глави МЗС Вірменії та Азербайджану проведуть перші за довгий час двосторонні переговори

Глави МЗС Вірменії та Азербайджану проведуть перші за довгий час двосторонні переговори

КИЇВ. 16 липня. УНН. Міністри закордонних справ Вірменії та Азербайджану мали провести у суботу свої перші двосторонні переговори після війни 2020 року за контроль над спірним регіоном Нагірного Карабаху. Про це УНН пише посилаючись на агенство Тренд.

Деталі

Очікується, що переговори, які відбудуться в столиці Грузії Тбілісі, будуть ґрунтуватися на угоді, досягнутій лідерами кавказьких країн за посередництва ЄС у травні, про «просування обговорення» мирного договору.

"Це перша зустріч міністрів, і ми сподіваємося, що вона дасть результат", - сказав у п'ятницю президент Азербайджану Ільхам Алієв.

Байрамов опублікував у Twitter фото із переговорів.

Атмосфера переговорів буде напруженою напередодні зустрічі міністра закордонних справ Вірменії Арарата Мірзояна та його азербайджанського колеги Джейхуна Байрамова, оскільки міністерства оборони обох країн обмінялися звинуваченнями в організації перестрілки на їхньому спільному кордоні.

Що було раніше

Вірменія та Азербайджан вели дві війни – у 2020 році та у 1990-х роках – через Нагірно-Карабахський регіон Азербайджану.
Шість тижнів боїв восени 2020 року, які забрали понад 6500 життів і закінчилися угодою про припинення вогню за посередництва росії.

За угодою Вірменія поступилася ділянками території, які вона контролювала протягом десятиліть, а росія направила близько 2000 миротворців для спостереження за перемир'ям.

Після вторгнення в Україну 24 лютого дедалі більш ізольована Москва втратила свій статус основного посередника у конфлікті.

З того часу Європейський Союз очолив процес нормалізації вірмено-азербайджанських відносин, який включає мирні переговори, делімітацію кордону та відновлення транспортного сполучення.

Алієв та прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян зустрічалися у Брюсселі у квітні та травні, а голова Європейської ради Шарль Мішель заявив, що їх наступна зустріч запланована на липень та серпень.

Етнічні вірменські сепаратисти у Нагірному Карабаху відкололися від Азербайджану після розпаду Радянського Союзу 1991 року. Після цього конфлікт забрав близько 30 000 життів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Алієв звинуватив рф у порушенні гарантій по Нагірному Карабаху

Теги за темою
Вірменія Азербайджан Нагірний Карабах
Джерело матеріала
loader
loader