США засудили "цинічні" дії росії за блокування ядерного тексту ООН
США засудили "цинічні" дії росії за блокування ядерного тексту ООН

США засудили "цинічні" дії росії за блокування ядерного тексту ООН

КИЇВ. 29 серпня. УНН. Сполучені Штати в неділю засудили "цинічні" дії росії після того, як Москва заблокувала ухвалення спільної декларації про нерозповсюдження ядерної зброї після тривалих міжнародних переговорів в ООН. Про це повідомляє УНН з посиланням на AFP.

Цитата

"Після кількох тижнів інтенсивних, але продуктивних переговорів тільки російська федерація вирішила заблокувати консенсус за підсумковим документом", - заявив заступник офіційного представника Держдепартаменту Ведант Патель після завершення чотиритижневої конференції з розгляду ДНЯЗ.

Деталі

Він сказав, що крок Москви було здійснено "для того, щоб заблокувати формулювання, які визнавали серйозну радіологічну небезпеку на Запорізькій атомній електростанції в Україні".

В останньому проекті тексту висловлено "серйозне занепокоєння" воєнними діями навколо українських електростанцій, включаючи Запорізьку, а також втратою Україною контролю над такими об'єктами та негативним впливом на безпеку.

"Незважаючи на цинічну перешкоду з боку росії, той факт, що всі інші сторони підтримали підсумковий документ, свідчить про важливу роль договору у запобіганні поширенню ядерної зброї", - сказав Патель.

Він повторив заклик Вашингтона до росії припинити військові дії під Запоріжжям та "повернути контроль над ЗАЕС Україні".

Тим часом нейтральна та неядерна Австрія в суботу засудила позицію на переговорах росії.

"Хоча три чверті зі 191 держави, що підписали документ, підтримують прогрес, що заслуговує на довіру, в галузі ядерного роззброєння, опираються в основному держави, що володіють ядерною зброєю, і насамперед росія", — йдеться у заяві уряду Відня.

В заяві наголошується, що всупереч договірним зобов'язанням Велика Британія, Китай, Франція, росія та США удосконалюють чи розширюють свої запаси ядерної зброї.

Додамо

Запорізьку атомну електростанцію, найбільшу в Європі, захопили російські війська на початку березня, невдовзі після того, як 24 лютого Москва розпочала вторгнення в Україну. 

Теги за темою
Росія США
Джерело матеріала
loader
loader