Рада підтримала законопроєкт «Про медіа» у першому читанні
Рада підтримала законопроєкт «Про медіа» у першому читанні

Рада підтримала законопроєкт «Про медіа» у першому читанні

Рада підтримала законопроєкт «Про медіа» у першому читанні - Фото 1
Рада підтримала законопроєкт «Про медіа» у першому читанні - Фото 2
За проголосували 233 нардепи.
Рада підтримала законопроєкт «Про медіа» у першому читанні - Фото 3
Рада підтримала законопроєкт «Про медіа» у першому читанні - Фото 4

У вівторок, 30 серпня, Верховна Рада підтримала законопроєкт «Про медіа» у першому повторному читанні, за проголосували 233 нардепи.

Згідно з законом, законопроєкт у другому читанні мають розглянути протягом двох тижнів. 

Нагадаємо, 23 серпня комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики більшістю голосів підтримав за основу законопроєкт «Про медіа», доопрацьований в комітеті. 34 народні депутати з п’яти фракцій та позафракційні звернулися до спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука з закликом зняти документ із найближчого пленарного засідання.

  • Читайте також: «Повернеться лайтова російська кінопропаганда». Законопроєкт «Про медіа» містить послаблення для російськомовної індустрії – «Відсіч»

Законопроєкт «Про медіа» зареєстрували у Верховній Раді 27 грудня 2019 року. Він має стати комплексним документом, що замінить кілька медійних законів.

19 травня 2020 року парламент відправив цей проєкт на повторне перше читання.

Законопроєкт пропонує запровадити регуляцію онлайн-ЗМІ, діяльність блогерів та різних вебплатформ (на кшталт Netlix чи Facebook). Передбачено й механізм співрегуляції. Окремий розділ законопроєкту присвячено мовленню громад (community media) — третьому сектору мовлення, що існує в Європі паралельно із суспільним та комерційним.

Також документ передбачає розширення повноважень регулятора — Нацради з питань телебачення та радіомовлення. Ухвалення цього закону є однією з вимог для вступу України до ЄС.

На думку голови Верховної Ради Руслана Стефанчука, закон про медіа стане однією з найбільш дискусійних євроінтеграційних ініціатив, які планує ухвалити український парламент.

Відкрито обговорити, доопрацювати й ухвалити нове законодавство про медіа владу закликала група громадських організацій, що працюють у сфері ЗМІ.

Фото: «Радіо Свобода»

Теги за темою
Верховна Рада
Джерело матеріала
loader
loader