Міністерство культури та інформаційної політики України задокументувало 500 епізодів воєнних злочинів росіян проти культурної спадщини України.
«Станом на 3 вересня 2022 року Міністерство культури та інформаційної політики зафіксувало 500 епізодів воєнних злочинів росіян проти української культурної спадщини. Ще десятки епізодів перебувають на перевірці», – повідомила пресслужба міністерства.
Загалом, у результаті обстрілів окупантів зазнали руйнування та пошкодження 142 об'єкти культурної спадщини: 23 пам'ятки національного значення, 112 пам'яток місцевого значення та 7 нововиявлених об'єктів культурної спадщини, а також 132 об'єкти цінної історичної забудови.
Крім того, через дії окупантів було знищено або постраждали 377 художніх об'єктів і закладів культури. З них: 169 релігійних споруд, 75 будинків культури, театрів, кінотеатрів та інших художніх центрів, 52 меморіальні пам'ятки та витвори мистецтва, 45 бібліотек, 36 музеїв і заповідників.
Злочини зафіксовано в 15 регіонах України:
- 130 – у Донецькій області (найбільше – 93 у м. Маріуполі та його околицях),
- 108 – у Харківській області (найбільше – 88 у м. Харкові та його околицях),
- 80 – у Київській області (найбільше – 52 у Бучанському районі),
- 59 – у Луганській області (найбільше – 54 у Сєвєродонецькому районі),
- 38 – у Чернігівській області (найбільше – 29 у м. Чернігові та його околицях),
- 28 – у Сумській області (найбільше – 18 в Охтирському районі),
- 18 – у Запорізькій області (найбільше – 10 у Пологівському районі),
а також:
- 10 – у Миколаївській області,
- 6 – у Житомирській області,
- 6 – у Херсонській області,
- 5 – у м. Києві,
- 5 – у Дніпропетровській області,
- 4 – в Одеській області,
- 2 – у Вінницькій області,
- 1 – у Львівській області.
МКІП нагадує, що допомогти у зборі інформації можна так:
- надіслати інформацію про пошкоджені або зруйновані об’єкти культурної спадщини, яких ще немає у базі МКІП, у ваших регіонах та громадах сюди.
- надіслати уточнення або додаткові фото- та відеоматеріали до об’єктів, котрі вже є в базі, можна на адресу saveheritage.mkip@gmail.com
«Важливо: якщо Ви берете дані з мережі - будь ласка, обов’язково додавайте посилання на джерело», – нагадує міністерство.
- Читайте також: МКІП відкрило благодійний рахунок для підтримки культури та медіа в Україні
Раніше Міністерство культури та інформаційної політики спільно з Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти запустили проєкт Ukraine Now And Forever, а також платформу #МояВійна з історіями українців, які живуть в умовах війни.
У травні МКІП спільно з Українським культурним фондом та ІТ-компанією «SoftServe» запустило платформу «Культурний простір» для підтримки української культури в умовах збройної агресії Росії.
Фото: Віктор Коваленко/Суспільне/Харків (обстріляний росіянами музей Сковороди)