Заступниця міністра оборони Ганна Маляр закликала українців не поширювати неперевірену інформацію про деокуповані території.
«Шириться багато інформації про нібито звільнені населені пункти, яка не відповідає дійсності. Серед так би мовити «звільнених» у ваших постах зустрічаються населені пункти, які лише частково контролюються ЗСУ і там тривають бої, а є навіть такі, звільнення яких немає в планах на найближчі дні», - пише Маляр у Facebook.
Коли можна говорити, що населений пункт деокуповано?
Коли правоохоронці «зачистили» населений пункт та здійснили стабілізаційні заходи.
«Тобто, якщо наші війська фізично зайшли в населений пункт, це ще не означає автоматично, що ми його контролюємо. Попереду ще можуть бути бої та чимало спеціальних заходів зі звільнення», - пояснює заступниця міністра.
Інформацію щодо війни треба починати читати з офіційних джерел: верховний головнокомандувач (Офіс президента) -> міністр оборони (Міністерство оборони) -> головнокомандувач (ЗСУ, Генштаб) -> і лише потім інші джерела, бажано теж верифіковані.
Приклад
Кілька днів тому було повідомлення, що наші війська зайшли у Балаклію. Сьогодні ми остаточно встановили у місті контроль, провели всі необхідні заходи та підняли прапор. Про це вже можна було знайти повідомлення на ресурсах Міноборони та ЗСУ.