21 вересня відбувся обмін полоненими з Росією. Були звільнені 215 українців військових, серед них 108 бійців «Азову». Про це повідомили в Офісі президента України в ефірі загальнонаціонального марафону.
Серед звільнених — військовослужбовці НГУ, ВМС України, ЗСУ, ДПСУ, ТрО, НПУ, СБУ, Держмитслужби та ДССТ, а також двоє цивільних, уточнили в Координаційному штабі поводження з військовополоненими.
Так, з полону звільнили Героя України Дениса Прокопенка («Редис») — командира Окремого загону спеціального призначення «Азов», Євгенія Бову — командира Першого окремого батальйону морської піхоти, Лева Пашка — командира роти «Азову».
Крім того, звільнено Сергія Волинського («Волину»), в. о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти, Святослава Паламара, заступника командира полку «Азов» по роботі з особовим складом, Дениса Шлегу, командира 12-ї бригади оперативного призначення ім. Дмитра Вишневецького, Олега Хоменка, командира комендантської роти, який безпосередньо здійснював командування обороною «Азовсталі»,а також Дмитра Козацького, старшого солдата, фото та відео якого з «Азовсталі» облетіли весь світ.
Також стало відомо про звільнення «Пташки» — Катерини Поліщук — парамедикині-доброволиці Національної гвардії України і Мар’яни Мамонової — військової лікарки, капітан медичної служби. Вона перебуває на останніх місяцях вагітності.
Серед звільнених 10 іноземців, яких відпустили в Саудівську Аравію.
Повний список визволених можна подивитись за посиланням.
Нагадаємо, перед тим, як вийти з «Азовсталі» у травні 2022-го, Дмитро Козацький виклав свої роботи у мережу, закликавши поширювати їх і надсилати на всі можливі премії та конкурси.
Роботи Козацького перемогли упрестижному фотоконкурсі The Prix de la Photographie. Крім того, він є призером польського фотоконкурсу Grand Press Photo 2022 та отримав дві нагороди International Photography Awards.
Крім того, Дмитра Козацького внесли до списку Forbes «30 до 30».