Станіслав Асєєв заснував фонд, що допомагатиме шукати російських терористів
Станіслав Асєєв заснував фонд, що допомагатиме шукати російських терористів

Станіслав Асєєв заснував фонд, що допомагатиме шукати російських терористів

Станіслав Асєєв заснував фонд, що допомагатиме шукати російських терористів - Фото 1
Станіслав Асєєв заснував фонд, що допомагатиме шукати російських терористів - Фото 2
За інформацію виплачуюють винагороду.
Станіслав Асєєв заснував фонд, що допомагатиме шукати російських терористів - Фото 3
Станіслав Асєєв заснував фонд, що допомагатиме шукати російських терористів - Фото 4

Колишній в'язень донецької тюрми «Ізоляція», журналіст і письменник Станіслав Асєєв повідомив, що створив фонд «Ініціатива справедливості» (JIF). Фонд виплачуватиме нагороду за інформацію про російських терористів. 

«Ідея проста: ніхто не може приїхати до України, зґвалтувати її жінок, катувати чоловіків - та поїхати назад до РФ, гадаючи, що йому це минеться, – розповів Асєєв. – Почав думати, як дотягнутись до тих, хто не спить у Києві на дивані, а десь в окупації чи в Росії. За основу взяв американську державну практику виплати винагороди за інформацію про терористів».

Одним із партнерів фонду є Головне управління розвідки Міноборони. «Звісно, що як громадська ініціатива ми не можемо самі реалізовувати придбану інформацію, якщо вона стосується осіб в окупації чи Росії, та будемо оперативно ділитися нею зі спецслужбами», – прокоментував Асєєв.

Для збору коштів фонд запустив PayPal та криптогаманець. «JIF створюється на десятиліття: ми розуміємо, що шукати цих чудовиськ будемо стільки, скільки вони існуватимуть. Але коли Росія дійде до рівня 1990 року, а росіяни стоятимуть у довжелезних чергах за самогоном, проклинаючи вже мертвого Путіна – гроші за цих потвор на сайті будуть для них цілим статком. І починати треба вже зараз», – додав Станіслав Асєєв.

  • Читайте також: «Про Асєєва і концтабір». Фільм харків’янки доводить злочини Росії глядачам Arte і на показах у Німеччині

Нагадаємо, у 2017 році український журналіст Станіслав Асєєв робив репортажі для «Радіо Свобода» з окупованої Росією території так званої «Донецької народної республіки» на сході України. Він підписувався псевдонімом, та одного разу йому не вдалося перейти «перевірку документів».

Після арешту журналіст протягом 28 місяців перебував у концтаборі, став свідком катувань і моральних звірств.

Після того, як Станіслав Асєєв вийшов на волю, він видав книгу «Світлий Шлях»: Історія одного концтабору». Згодом письменник виступив консультантом фільму «Відблиск» Валентина Васяновича, де йдеться про українських військовополонених, а також зіграв у ньому роль співробітника ФСБ.

Теги за темою
російська агресія
Джерело матеріала
loader
loader