Інформаційна політика в умовах воєнного часу стала одним з найбільших викликів для українців. Про це йшлося в інтерв'ю заступниці міністра оборони України Ганни Маляр для медіаплатформи «Ми –Україна». Питання Маляр поставив ведучий Микита Міхальов.
«Ми абсолютно вільне суспільство, і українцям неможливо заборонити говорити. – відзначила заступниця міністра. – Західні партнери вражені, що ми не вводимо військову цензуру інформаційну. За всіма правилами війни вона має бути, але українське суспільство пробує зберегти свободу слова, не зашкодивши Збройним Силам».
Як наголосила Маляр, Міноборони постійно веде просвітницьку роботу з українцями, і зараз українці вже практично навчилися «мовчати там де треба мовчати і не чіпати ті питання, які не треба чіпати».
Як один із прикладів, заступниця міністра навела повідомлення про про полонених, інформація про яких підлягає повній секретності, особливо переговори щодо звільнення чи обміну. Ганна Маляр закликала українців не публікувати фото полонених: «Всі ці люди є у списках Головного управління розвідки, координаційного штабу. Якщо вам здається, що держава не знає то ця людина в полоні, напишіть до Міністерства оборони, до ГУР. Розголос призводить до підвищення ставки обміну, і в підсумку, ми зможемо забрати менше наших людей, ніж могли б без розголошення даних про них».
Також, застерегля Маляр, не варто розповідати публічно, в яких умовах утримують полоненого. Як кажуть самі колишні полонені, після таких публікацій росіяни їм ще погіршують умови і тортури, додала вона. «Треба бути дуже обережними щодо інформації під час воєнного часу», – підсумувала Ганна Маляр.
Фото з фейсбук-сторінки Ганни Маляр