КИЇВ. 2 січня. УНН. Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування, чи готові українці до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру - 85% опитаних вважають це "неприпустимим", інформує УНН.
Деталі
Подібне опитування КМІС проводив також у травні, липні і вересні 2022 року. Згідно з відповідями у грудні 2022-го, для 85% респондентів жодні територіальні поступки не є припустимим. Лише 8% вважають, що для досягнення миру і збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій.
Для порівняння, у вересні неприпустимими поступки вважали 87% опитаних. Соціологи зауважують, що різниця з поточним показником – у межах статистичної похибки, тобто, фактично змін не відбулося. Також у вересні стільки ж українців (8%) виступали за переговори й готові були відмовитися від певних територій.
Згідно з даними в регіональному вимірі, серед жителів Сходу, який зараз зазнає інтенсивних боїв, 80% проти поступок (готові на поступки – лише 9%), а серед жителів Півдня – 82% проти поступок (готові – лише 10%). Порівняно з вереснем у всіх регіонах ситуація більш-менш стабільна, додали соціологи.
Цитата
"Українці після 10 місяців виснажливої та жорстокої війни зберігають стійкість та відкидають наратив "потреби територіальних поступок для умиротворення агресора". З жовтня і донині росія здійснює регулярні терористичні атаки на українську енергетичну інфраструктуру, залишаючи мільйони українців без світла, тепла і води... Проте аналіз суспільних настроїв у динаміці засвідчує, що всі ці численні атаки ніяк не вплинули на готовність українців іти на компроміси", - заявив заступник виконавчого директора КМІС Антон Грушецький.
Доповнення
Опитування проводили з 4 по 27 грудня методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Було опитано 2005 респондентів віком 18 років і старші, що проживають у всіх регіонах України (крім АР Крим).
В опитуванні взяли участь громадяни України, які проживали на території України у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення. Проте у КМІС вважають, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.
Нагадаємо
Опитування соціологічної служби Центру Разумкова показало, що 87% українців наразі не прагнуть відновлення СРСР і лише 3% – однозначно цього хочуть.