В США стурбовані зростанням кількості нових штамів вірусу і його впливом на економіку Китаю.
Попри поширення у Китаї нового штаму коронавірусу, КНР відхилила пропозиції США щодо вакцин від COVID-19.
Про це пише Bloomberg з посиланням на офіційних осіб США.
Зазначається, що високопосадовці в США стурбовані зростанням кількості нових штамів вірусу і його впливом на економіку Китаю: Америка неодноразово пропонувала уряду Сі Цзіньпіна отримати мРНК вакцини та іншу допомогу.
Пропозиції США були зроблені високопоставленими дипломатами, в тому числі під час грудневої поїздки до Китаю помічником держсекретаря Даніелем Крітенбрінком і старшим директором Ради національної безпеки Лорою Розенбергер, а також через чиновників охорони здоров’я та посередників.
На регулярному брифінгу для преси в Пекіні 6 січня речниця МЗС Китаю Мао Нін заявила, що китайських вакцин та медичних препаратів "загалом достатньо".
"У нас достатньо вакцин, щоб люди, які мають на це право, отримували їх, - сказала і додала: - Ми продовжуватимемо працювати з міжнародною спільнотою, включно зі США, щоб краще впоратися з викликами COVID-19 і захистити життя та здоров’я людей".
Як пише видання, прийняти вакцини від США, ймовірно, приверне увагу до неспроможності Пекіна розробити власну мРНК-вакцину в той час, коли Китай наполягає на самозабезпеченні в умовах ширшої стратегічної боротьби зі США. Китай історично стримано сприймав зовнішню допомогу під час криз.
Новий спалах COVID-19 у Китаї
У Китаї кількість пацієнтів з COVID-19 зростає кожного дня після того, як Пекін скасував пандемічні обмеження.
Італія першою в Європі повертає тестування на COVID-19 для усіх, хто прибуває із Китаю.
Пізніше уряд Марокко ухвалив рішення заборонити в’їзд на територію країни мандрівникам з Китаю, незалежно від їхньої національності, через зростання там кількості хворих на COVID-19.
Китай стикається зі сплеском нових випадків COVID, похоронні бюро вже не справляються з кількістю смертей. Одне з відділень настільки переповнене, що запровадило обмеження на 5-10 хвилин для сімей, щоб оплакувати своїх померлих родичів.
У ВООЗ розповіли про новий штам коронавірусу Omicron XBB.1.5 протягом кількох тижнів став домінаційним у Сполучених Штатах Америки.
Читайте також:
- Що COVID-19 робить з нашими психікою та сном: нове дослідження вчених
- Вчені виявили, що COVID-19 повністю захоплює тіло людини
- У Німеччині оголосили про завершення пандемії коронавірусу