Оборона Бахмуту. Подальші сценарії битвиСюжет
Оборона Бахмуту. Подальші сценарії битвиСюжет

Оборона Бахмуту. Подальші сценарії битвиСюжет

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

У Збройних силах України прокоментували можливість виведення українських захисників із Бахмуту Донецької області.

Ось уже півроку Росія безуспішно штурмує Бахмут Донецької області. Битва за місто – найдовша у війні. Після взяття Соледара багато хто пророкував швидке падіння і Бахмута, проте ЗСУ продовжує утримувати місто.
 
Чекати на відступи?
 
Прес-секретар Східного угруповання Збройних сил України Сергій Черевий заявили, що рішення про відведення сил ухвалюються в контексті загальної обстановки для збереження особового складу та зайняття кращих позицій.
 
За його словами, проводяться вони у кілька етапів.
 
“У командування є різні варіанти дій, командування стежить постійно за ворогом і на кожну його дію у нас є протидія”, – сказав Черевий.
 
За добу, 30 січня, в районі Бахмута сталося 42 бойові сутички між ЗСУ та окупаційними військами. При цьому 277 ворогів було вбито, 258 отримали поранення різного ступеня.
 
Окупантам не пощастило перерізати трасу на Костянтинівку, якою йде забезпечення угруповання українських захисників у Бахмуті. До міста доставляються всі необхідні боєприпаси, спорядження, їжа та амуніція.
 
Стратегічно правильна оборона
 
Оборона Бахмута є стратегічно правильною, незважаючи на втрати для України, йдеться у щоденному зведенні Американського Інституту вивчення війни (ISW).
 
“Якби російські війська взяли його відносно швидко і малою кров’ю, вони могли б сподіватися на розширення операцій таким чином, що Україна мала б спішно будувати оборонні позиції на менш сприятливій місцевості”, – зазначають у ISW.
 
Аналітики повідомляють, що раніше Сили оборони України використали схожу тактику поступового виснаження російських військ у Лисичанську. Там, як і в Бахмуті, російські війська змушені були домагатися незначних тактичних успіхів ціною великих втрат особового складу та техніки. В результаті стався контрольований відхід українців з цього району, проте захоплення Лисичанська та адміністративного кордону Луганської області виявилося для російських військ в оперативному відношенні незначним, а наступальні операції виснажених військ застопорилися влітку-восени 2022 року.
 
“Українська оборона Бахмута, ймовірно, сприятиме аналогічному (з ситуацією в Лисичанську) результату — російські сили перекидають у цей район сили та техніку з травня 2022 року і ще не досягли якихось значних успіхів в оперативному відношенні, які серйозно загрожують українській обороні цього району. ”, – інформують в інституті.
 
В ISW вважають, що українські сили фактично стримують російські війська, техніку та загальний оперативний центр у Бахмуті, тим самим перешкоджаючи спроможності Росії продовжувати наступ в інших місцях.
 
Можуть відвернути увагу
 
Британська розвідка вважає, що Росія може використати наступ на Вугледар, щоб відволікти українські війська з Бахмутського спрямування.
 
Існує реальна можливість того, що Росія продовжить здобувати локальні перемоги в цьому секторі, вважає британська розвідка. Однак малоймовірно, що Росія має в своєму розпорядженні достатню кількість вільних військ у цьому районі, щоб досягти оперативно значущого прориву.
 
 



Джерело

Оборона Бахмуту. Подальші сценарії битвиСюжет - Фото 1
Джерело матеріала
loader
loader