/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2F7813702a61754b90d1a8817cabca671e.jpg)
Екс-прем'єр Ізраїлю: у березні Путін пообіцяв не вбивати Зеленського
На початку вторгнення в Україну російський диктатор Володимир Путін у розмові з тодішнім прем'єр-міністром Ізраїлю Нафталі Беннетом обіцяв тому, що росіяни не будуть вбивати президента України Володимира Зеленського. Про це Беннет розповів в інтерв'ю журналісту Ханоху Дауму.
На початку березня Беннет, який тоді обіймав посаду прем'єр-міністра, відправився до Москви в якості парламентера і посередника. За його словами, він двічі запитував Путіна, чи планує той вбивати президента України.
"Я не буду вбивати Зеленського", — обидва рази відповів російський диктатор.
За словами Беннета, після цього він подзвонив Зеленському.
"Я щойно прийшов із зустрічі, він не збирається тебе вбивати. Він запитав мене: "Ти впевнений?" Я сказав "100 відсотків. Він не збирається вбивати тебе", – згадав Беннет бесіду з українським президентом.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2Fa398a90c00934689695c3a9a439550e8.jpg)
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2F1f4f3de9d2ec5c843e5b18c0ec050eaa.jpg)
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2F03af70d760f87ab7c481cea718c84feb.jpg)
Беннетт також запевняє, що Путін тоді погодився не наполягати на роззброєнні України.
"Все, що я робив (як посередник – ред.), узгоджувалося з США", — уточнив екс-прем'єр Ізраїлю.
Війна в Україні - позиція Ізраїлю
На другий день російського вторгнення Зеленський попросив Беннета стати посередником у переговорах з РФ, після чого той і відправився в Москву на початку березня.
Ізраїль досить активно надавав Україні гуманітарну допомогу, а також приймав біженців. Однак країна відмовилася вводити санкції проти РФ і постачати Україні зброю.
Після зміни уряду нова влада Ізраїлю заявила, що розглядає можливість надавати Україні іншу допомогу крім гуманітарної.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Держсекретар США закликав Ізраїль збільшити допомогу Україні
- Прем'єр Ізраїлю готовий стати посередником між Києвом і Москвою
- Ізраїль натякнув на можливість передачі Україні "Залізного купола" - ЗМІ

