Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
1

Володимир Зеленський

Зеленський Володимир Олександрович: Президент України і колишній шоумен

Зеленський Володимир Олександрович — в недавньому минулому квнщик, актор і продюсер. Зіграв головну роль в серіалі "Слуга народу", а в 2019 році з рекордними 73% переміг на виборах і став шостим Президентом України.

  1. Біографія
  2. Сім'я
  3. Освіта
  4. Кар’єра
  5. Політичні погляди
  6. Компромат
  7. Декларація
  8. Посилання
  9. Відео

Біографія

Володимир Олександрович Зеленський народився 25 січня 1978 року в місті Кривий Ріг Дніпропетровської області.

Сім’я

Батько - Олександр Семенович (1947 року народження) — доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри інформатики в Криворізькій філії Київського економічного університету.

Мати Римма Володимирівна (1950 року народження) — протягом сорока років пропрацювала інженером. На даний момент на пенсії.

Дружину шоумена звуть Олена (дівоче прізвище Кияшко). Разом з Володимиром вчилася в 95-й гімназії міста Кривий Ріг.

У цивільному шлюбі Зеленські з 1995, у офіційному — з 2003 року. У подружжя двоє дітей. У 2004 році народилася донька Олександра, а через дев'ять років син Кирило.

Освіта

У школу майбутній президент пішов у монгольскому місті Ерденет, де працював батько Зеленського. Він досить непогано говорив монгольською. Після повернення в Кривий Ріг батьки віддали сина в школу № 95.

За спогадами батьків та вчителів в школі Володимир був активістом. Він був старостою класу, займався спортом, танцями, грав у самодіяльності, захопився КВК. Школу закінчив у 1995 році, майже відмінником, отримавши в атестаті тільки дві четвірки.

У шкільні роки юнак хотів стати дипломатом, він навіть готувався вступати в МДІМВ (МГИМО – рос.), проте пішов у ВНЗ, де викладав його батько. Після п'яти років навчання Володимир отримав диплом юриста.  Проте за фахом не працював жодного дня.

Кар’єра

Юристом, за винятком двох місяців практики в інституті, Володимир ніколи не працював.

Ще в школі Зеленський відвідував театр мініатюр "Безпритульний". Пізніше, разом з Олександром Пікаловим і Денисом Манжосовим він організував команду КВК "Молодий Кривий Ріг", яка через деякий час стала частиною іншої команди — "Запоріжжя-Кривий Ріг-Транзит". 

Спершу Володимир із друзями ставив танцювальні номери, а потім він почав виконувати ролі на сцені.

Тут "кварталівці" здобули популярність та шанувальників. Також криворізька команда грала в Українській лізі КВК. Співпраця з компанією Олександра Маслякова тривала до 2003 року. 

За словами самого Зеленського, керівник АМІК заборонив командам брати участь в інших проєктах, крім КВК. Це не влаштовувало криворіжців, які вже гастролювали по країнах колишнього Радянського Союзу та виступали на корпоративах. Далі команда пішла своїм шляхом.

"95 кварталом" зацікавилися українські телевізійники. Канал “1+1” запропонував команді зробити для початку передачу, складену з кращих своїх номерів. Під час підготовки проєкту команда реорганізовується в студію "Квартал-95". Зеленський стає її керівником і власником.

У 2005 році на телебаченні з'являється програма "Вечірній квартал". Шоу незабаром стає рейтинговим і за право його транслювати борються провідні українські телеканали — "1+1" та "Інтер". Крім того, колишні учасники КВК створюють власні гумористичні програми, телепроєкти, фільми і серіали.

Володимир за майже п’ятнадцять років знявся в вісімнадцяти картинах, написав чотирнадцять сценаріїв і виступив у якості продюсера у двадцяти двох проєктах.

Найбільш гучним його проєктом став серіал "Слуга народу", де Зеленський зіграв вчителя школи, якому волею долі доручено стати президентом.

Політичні погляди

З самого початку збройного конфлікту, на Донбасі, Зеленський підтримав українських захисників.  Артисти «Кварталу-95» не тільки виступали з концертами на передовій, а й перерахували на потреби армії один мільйон гривень.

Виступи «кварталівців» відрізняються гострою сатирою. Студія Зеленського висміює не тільки російського президента Путіна, але і не залишає в спокої своїх політиків. Шоу «Вечірній квартал», що виходило на російському телебаченні, потрапило під заборону. Відносно самого Володимира Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу за фінансування ЗСУ.

Є противники у актора і на Батьківщині. У 2014 році Володимира побили в Києві проросійськи налаштовані громадяни. Тоді з численними синцями та саднами він потрапив до лікарні. У тому ж році біля столичного палацу «Україна» невстановлені особи спалили автомобіль Зеленського.

У 2016 році «Квартал-95» і його керівник потрапили в скандал пов’язаний з виступом на фестивалі в Юрмалі. Тоді артисти показали репризу в якій представили Україну в вигляді країни жебрачки.

Під час свого виступу Зеленський порівняв Україну з “актрисою німецьких фільмів для дорослих”, по суті – з повією, яка “готова прийняти скільки завгодно з будь-якого боку”.

Це викликало невдоволення у деяких вищих посадових осіб в державі та народних депутатів. 

У листопаді 2017 року шоумен в різкій формі розкритикував СБУ за заборону показу в Україні телесеріалу «Свати». Володимир порадив правоохоронцям спочатку побороти кумівство.

У 2018 році Зеленський довгий час прямо не заявляв про те чи буде він балотуватися на пост президента. Але потім зробив це ефектно. Володимир привітав українців з екранів телевізорів з новим 2019 роком і повідомив про свій намір йти в президенти.

У першому турі шоумен набрав трохи більше тридцяти відсотків голосів виборців, що у два рази більше своїх основних опонентів — чинного президента Петра Порошенка і голови "Батьківщини" Юлії Тимошенко.

До другого туру Зеленський вийшов разом з Петром Порошенком. Після 31 березня голова держави закликав шоумена виступити на дебатах. Протягом чотирьох днів Володимир відмовчувався. Однак третього квітня записав відеозвернення до свого візаві.

У ньому він прийняв виклик на дебати і поставив свої умови. Вони повинні прийти на НСК "Олімпійський", а кандидати в президенти перед дебатами здадуть аналізи на наявність в організмі алкоголю або наркотиків.

Через кілька днів кандидати здали аналізи: Порошенко в медпункті стадіону, а Зеленський — в приватній клініці.

Потім Володимир записав друге відеозвернення і запропонував Юлії Тимошенко стати арбітром дебатів. Однак, колишній прем'єр-міністр України, яка у першому турі посіла третє місце, від участі в дебатах відмовилася.

Пізніше Петро Порошенко в ультимативній формі заявив про перенесення дебатів з 19 на 14 квітня. Однак Зеленський відповів, що чекає на НСК "Олімпійський" опонента саме за два дні до другого туру виборів.

19 квітня все ж дебати відбулися на стадіоні. Причому на полі було встановлено дві трибуни для кожного з кандидатів. Однак майже відразу після початку дебатів Петро Порошенко перейшов на трибуну свого опонента. Після години дебатів, на думку більшості українців, їх переможцем став Володимир Зеленський.

Через два дні, 21 квітня відбувся другий тур виборів. Чинний президент зазнав нищівної поразки. За нього віддали свої голоси всього 24,45% виборців.

За Володимира Зеленського проголосувало рекордні для історії України 73,22% або 13,5 мільйонів українців. Він переміг у всіх областях, крім Львівської. Офіційні результати були оголошені тільки 3 травня в газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр".

На посаду Володимир Зеленський вступив 20 травня 2019 року. У залі засідань Верховної Ради він зачитав присягу Президента України. 

На інавгурацію прибуло близько сотні дипломатів і президенти Латвії, Литви, Естонії, Грузії та Угорщини, а також прем'єр-міністр Молдови, віцепрезидент Туреччини, міністр енергетики США.

У своєму першому зверненні у якості глави держави Володимир Зеленський заявив, що першим його завданням буде припинення вогню на Донбасі. Також він попросив парламент звільнити з посади главу СБУ Василя Грицака і Генерального прокурора Юрія Луценка, а також прийняти закон про зняття депутатської недоторканності і новий виборчий кодекс. 

На закінчення свого звернення президент розпустив восьме скликання Верховної Ради.

На парламентських виборах з великим відривом перше місце зайняла пропрезидентська партія "Слуга народу". У IX скликанні Верховної Ради її кандидати зайняли 245 з 450 місць, сформував монобольшість.

У перший день роботи нового парламенту народні депутати затвердили подану Зеленським кандидатуру прем'єр-міністра Олексія Гончарука, який пропрацював менше року. Його місце на чолі Кабінету міністрів зайняв Денис Шмигаль, який був до цього віцепрем'єром-міністром розвитку громад і територій.

За час перебування Зеленського на посаді президента України були прийняті закони про державний референдум, імпічмент президента, деолігархізацію, скасовано депутатську недоторканність, проведена реформа прокуратури та суду, фізичних осіб-підприємців зобов'язали використовувати в роботі касові апарати, легалізований гральний бізнес.

Крім того, було ліквідовано Окружний адміністративний суд Києва, відкрився ринок землі, введені санкції проти трьох проросійських телеканалів і їх власника Тараса Козака, почала діяти програма «Велике будівництво» зі створення об'єктів інфраструктури.

Компромат

Основним звинуваченням опонентів Зеленського, є те, що його називають не самостійним політиком. Шоумена пов'язують з одіозним олігархом Ігорем Коломойським, власником телеканалу "1+1", на якому виходять проєкти "Студії 95 квартал".

У січні 2019 року в Мережі з'явилася інформація про те, що у шоумена досі є бізнес в Російській Федерації. Зеленському належать компанії, які займаються виробництвом фільмів.

За кандидата в президенти відповів його юрист Іван Баканов. Він заявив, що у Володимира немає бізнесу в Росії, а він отримує лише роялті за використання його авторських прав. Пізніше шоумен це підтвердив і сам. 

Зеленський записав відеозвернення, в якому повідомив, що після того, що Росія зробила з Україною, він не може працювати в цій країні.

Деякі засоби масової інформації виявили "російський слід" у відеозверненні Зеленського до Порошенка. З'явилася інформація про те, що замовником ролика була російська компанія Kedoo Entertainment Russia і канал "60 хвилин".

У Зеленського заявили, що це фейк і тільки "Зе! Команда" є власником будь-якого контенту, який випускається з кандидатом в президенти.

У команді Петра Порошенка заявили, що Володимир Зеленський здав не всі біоматеріали. Спікер його штабу Олег Медведєв повідомив, що шоумен не здав для аналізу своє волосся, яке є найбільш важливими в дослідженні для виявлення слідів наркотичних речовин в організмі.

Крім того, журналісти помітили, що кров у кандидата в президенти брав чоловік, який встиг взяти участь в сімнадцяти художніх фільмах, в тому числі і в серіалі "Свати-5", продюсером якого був Володимир Зеленський. 

У приватній клініці пояснили, що Владислав Кірякулов дійсно працює у них масажистом і лікарем загальної гігієни. Він одночасно ще й знімається в кіно і бере участь в шоу на телебаченні.

Сумніви викликали і самі результати аналізів. П'ятого квітня Зеленський опублікував в соціальних мережах бланк з результатами аналізу. Однак на них стояла інша дата взяття матеріалу для аналізу - друге квітня. Крім того, печатка на бланку стояла не на тому місці. 

Майже відразу після цього приватна клініка принесла вибачення Володимиру Зеленському за помилку в результатах аналізів.

Декларація

У березні 2021 року Володимир Зеленський опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Президенту належить квартира (131,9 кв.м.) та два машиномісця (20,9 і 20,7 кв.м.) в Києві. У спільній власності Зеленський володіє ще двома квартирами в Києві (254,5 і 198,6 кв.м.). На підставі договору він користується апартаментами (91,9 кв.м.) у Великобританії.

Разом з дружиною і дітьми безкоштовно користується ще однією квартирою (269,7 кв.м.), машиномісцем (20,7 кв.м.), підземною парковкою (21,9 кв.м.), а також дачний будинок і будинок відпочинку, чайним будинком, гаражем, КПП, барбекю (4011,1 кв.м.) в Києві.

Олені Зеленській належить квартира (284 кв.м.) Києві, а також квартира (129,8 кв.м.) та паркомісце (16,1 кв.м.) в кримській Лівадії. У спільній власності дружина президента володіє нежитловим приміщенням (337,8 кв.м.)

З рухомого майна на двох у Володимира і Олени Зеленських є шість швейцарських годинників, а також ювелірний набір.

Зеленський володіє автомобілем Range Rover 2016 року випуску. У травні 2016 року він заплатив за машину 4,6 мільйона гривень. У Олени Mercedes-Benz S 500 4MATIC 2014 року випуску, вартістю 1,8 мільйона гривень.

Володимир Зеленський — кінцевий бенефіціар семи компаній в Україні, Італії, на Кіпрі і Британських Віргінських островах, його дружина — п'яти.

За 2020 рік сукупний дохід Зеленського склав 8,2 мільйона гривень. З них президентська зарплата склала 336 тисяч. Решту грошей він заробив від роялті, продажу нерухомості та інвестиційного прибутку від цінних паперів. Олена Зеленська заробила 3,6 мільйона гривень.

У банках Володимир зберігає 23 тисячі доларів, 386 тисяч євро і 5,7 мільйона гривень. У Олени на рахунках зберігається 50 тисяч гривень, 15,9 тисяч доларів і 7359 євро. На двох у Зеленських готівковими коштами задекларовано один мільйон гривень, 615 тисяч доларів і сім тисяч євро.

Посилання

Facebook

Instagram

Telegram

Twitter 

Youtube

Відео

Згадки про персону