У Києві перейменували проспект Перемоги і знесли пам'ятник Ватутіну
У Києві перейменували проспект Перемоги і знесли пам'ятник Ватутіну

У Києві перейменували проспект Перемоги і знесли пам'ятник Ватутіну

Тож тепер киянам та гостям міста, які прогулюються по Маріїнському парку, не мулятиме око монумент радянському генералу. Ба більше, не нагадуватиме про радянське минуле й низка топонімів на карті столиці.

Пам'ятнику Ватутіну на місце в українському парку

Демонтували генерала у Києві близько 15:00. Задля цього Департамент міського благоустрою КМДА задіяв 10 фахівців та 2 види великогабаритної техніки. Вони підчепили його краном та за допомогою відбійного молотка від'єднали пам'ятник від п'єдесталу.

У Києві демонтували монумент Ватутіну: відео

Як повідомив заступник голови КМДА Володимир Прокопів, як і пам’ятник льотчику Валерію Чкалову, що демонтували напередодні, його перенесуть до Музею авіації. Цікаво, що за останні роки монумент намагалися зруйнувати або пошкодити близько 10 разів. Також своє бажання позбавитися монументу радянського минулого громадяни висловили й у петиції на сайті Київської міської ради.

Робота нашої міської робочої групи ефективна завдяки небайдужій громадськості, яка активно бере участь у дерусифікації нашого міста та бореться із залишками пам’яток комуністичних часів,
– сказав Прокопів.

Він підкреслив, що можна багато сперечатися щодо вагомості постаті Ватутіна, однак "всі погодяться з тими людьми, котрі ще у 2017 році написали на цьому постаменті слово "кат".

Пам'ятник Ватутіну демонтували 9 лютого / Фото КМДА

На карті Києва більше немає проспекту Перемоги

Також у столиці перейменували низку топонімів. Назв, пов’язаних з Росією та радянським минулим, разом з проспектом Перемоги позбулися 31 вулиця, провулок, проспект та бульвар. Серед них, зокрема:

  • проспект Перемоги – проспект Берестейський,
  • площа Перемоги – площа Галицька,
  • провулок Мічуріна – провулок Болсуновський,
  • Брест-Литовське шосе – Берестейське шосе,
  • вулиця Петрівська – вулиця Вознесенський Яр.

Як зазначив мер міста Віталій Кличко, очікує cтолиця і на рішення Мінкульту, яке дозволить прибрати також пам'ятник одному з військових ватажків більшовиків – Щорсу.

Чому Ватутіну не місце на українських вулицях

  • Микола Ватутін – це радянський генерал, який знищував українців ще з 1920-х років.
  • Він брав активну участь у знищенні повстанців Махна, у війні проти залишків армії УНР та повстанців Холодного Яру, доля яких також склалася трагічно.
  • Також цей генерал командував операцією визволення Києва, яка відзначилася великими втратами та масовою мобілізацією українського населення до лав Червоної армії без підготовки та обмундирування. Українців він свідомо без належної підготовки та озброєння кидав на форсування Дніпра.
  • У листопаді 2014 року Український інститут національної пам'яті включив генерала до списку осіб, причетних до боротьби проти незалежності України, організації Голодоморів та політичних репресій, чиїми іменами названі вулиці в Україні.
Джерело матеріала
loader
loader