БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО
Фото: NASA
Апарат NASA зафіксував виверження плазми на Сонці
Наприкінці цього тижня, а саме 11 або 12 лютого можна очікувати появу геомагнітної бурі середньої потужності на Землі.
Апарат NASA SDO зафіскував потужне виверження плазми на Сонці. Цей процес, за словами вчених, спричинив проблеми на Землі, пише Space.
“Наша зірка стає чимдалі активнішою, бо невдовзі настане так званий сонячний максимум в 11-річному циклі активності Сонця. За кілька днів у сонячній плямі, яка за розмірами в 10 разів більша за Землю, сталася ціла серія вивержень”, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що на Сонці утворилася нова пляма. Вона є особливим регіоном в атмосфері, де відбуваються потужні викиди енергії та плазми в космос. Пляма називається AR3213. У діаметрі вона 100 тисяч км, тобто майже в 10 разів більша за діаметр Землі. У зв’язку з цим у цьому регіоні 7 і 8 лютого сталася серія сонячних спалахів і корональних викидів маси.
Потім у деяких регіонах Тихого океану ненадовго зник радіозв’язок.
“У плямі стався спалах класу М із порядковим номером М6. Це означає, що він був не найпотужнішим із можливих, але все-таки дуже сильним. Також вчені зафіксували протягом двох днів появу спалахів класу М1 і М4. Усі викиди енергії супроводжувалися потужними виверженнями плазми з поверхні Сонця. Якщо сонячна енергія внаслідок спалаху досягає Землі за трохи менше, ніж 10 хвилин, то потоки плазми можуть долетіти до нашої планети через кілька днів. Це означає, що наприкінці цього тижня, а саме 11 або 12 лютого, можна очікувати на появу геомагнітної бурі середньої потужності на Землі”, – кажуть вчені.
Нагадаємо, раніше астрономи за допомогою телескопа у Міжамериканській обсерваторії Серро-Тололо, Чилі, вперше виявили подвійну зоряну систему, яка під час вибуху продукує золото, платину й уран.
Curiosity знайшов “какао” на Марсі
Джерело