Чи матиме успіх авіанаступ РФ
Чи матиме успіх авіанаступ РФ

Чи матиме успіх авіанаступ РФ

Днями видання Financial Times повідомило з посиланням на американських чиновників, що якомога швидша доставка систем ППО та артилерійських боєприпасів Україні пов’язана з даними розвідки. Мовляв, Російська Федерація накопичує поблизу українського кордону літаки й гелікоптери. А це може свідчити про те, що Москва може залучити авіацію для підтримки наземного наступу своїх військ.

В матеріалі йшлося про те, що міністр оборони США Ллойд Остін на зустрічах з країнами-союзниками дав зрозуміти, що часу, щоб допомогти українцям підготуватися до наступу, доволі мало. Водночас сам Остін на прес-конференції у вівторок, 14 лютого, сказав, що США не бачать неминучих ознак "масованої повітряної атаки", що насувається.

Тож всі активно обговорюють можливу нову спробу Московії, паралельно до поновлення наступальних зусиль на землі, також намагатися змінити на свою користь і ситуацію в повітряному вимірі. Тобто, досягнути можливості вільно використовувати пілотовану авіацію.

Відео дня

Як відомо, на сьогодні Україна, шляхом реалізації стратегії заборони домінування в повітрі (air denial), гарантувала те, що повітряний простір залишається зоною ризику для літаків і гелікоптерів Повітряно-космічних сил Московії. Це направду дуже велике досягнення Повітряних сил ЗСУ і Протиповітряної оборони Сухопутних військ, якому виділяють менше уваги, ніж нашим діям на суші чи на морі. Проте у випадку, якби пілотована авіація Московії могла б вільно працювати в глибині повітряного простору, нам було б в рази важче ефективно реалізувати завдання в обороні й наступі на суші та на морі. Так само і тил був би набагато більш вразливим.

Тому бажання Московії захопити домінування в повітрі зрозуміле: без можливості вільно застосовувати пілотовану авіацію в інтересах наземних угрупувань цілей нового наступу буде важко досягнути.

Для Повітряно-космічних сил Московії нічого за цей рік не покращилося.

Але є сумніви, що спроби Московії досягнути успіхів в повітряному домені будуть більш результативними, ніж рік тому. Для Повітряно-космічних сил Московії нічого за цей рік не покращилося. Ні в плані розвідки й дорозвідки цілей, ні в координації якісного застосування значних сил із метою подолати ППО, ні щодо використання комплексних тактик подавлення ППО.

Тому, схоже, що нова спроба наступу Московії в повітрі буде подібна до дій навколо Бахмуту – тобто, спроба взяти банальною кількістю, перевантаживши нашу ППО.

Микола Бєлєсков, головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень, старший аналітик фонду "Повернись живим"

Джерело матеріала
loader