БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО
Одесит організував імпровізований “пункт незламності” і отримав за це штраф в 17 тисяч гривень.
Наприкінці листопада під час масових відключень світла в Одесі місцевий підприємець Дмитро Осовський у своєму приміщенні облаштував хаб для підзарядки гаджетів та дистанційної роботи.
У свій центр поліграфії чоловік привіз меблі, купив генератор і дозволив одеситам приходити з ноутбуками, надаючи доступ до електроенергії та інтернету. Така ініціатива, як стверджує Дмитро, не сподобалася дільничному та справа дійшла до суду.
“Продаж електрики”
У хабі завдяки працюючому генератору одесити могли підзарядити гаджети, попрацювати, користуючись доступом в інтернет. Але через величезний наплив охочих, за словами Осовського, він ввів за вхід символічну плату.
“Економіка має працювати. Місця бронюють на кілька днів уперед. Ось щойно зайшла вчителька, хоче так само вести уроки”, – розповів тоді Осовський на своїй сторінці у Facebook.
Однак незабаром після його публікації в соцмережах до копі-центру підприємця прийшла поліція і виписала протокол зі штрафом у 34 тисячі гривень. Дільничний вбачав у його діяльності порушення порядку провадження господарської діяльності (ч.1 ст. 164 КУпАП), оскільки нібито чоловік продавав електроенергію без відповідної ліцензії.
“Я брав символічну плату за вхід – 50 гривень, тільки за паливо для генератора. А для пенсіонерів вхід взагалі був безкоштовним. Але поліцейські звинуватили мене у незаконному продажу електрики”, – заявив бізнесмен.
Штраф “з метою виховання”
Справу Осовського правоохоронці передали до Овідіопольського районного суду. В результаті Феміда визнала підприємця винним у скоєнні адміністративного порушення, і він отримав штраф у розмірі 17 тисяч гривень “з метою виховання”.
“Звичайно, мене здивувало і те, що мене таки оштрафували, і те, з яким формулюванням це зроблено: “з метою виховання в особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень”. Це що дитячий садок? Про яке виховання може йтися? Є факт порушення, покарайте, а ні – визнайте це”, – розповів Осовський.
Підприємець також нагадав, як перші особи держави дякували бізнесу за те, що той під час блекауту давав людям можливість працювати та заряджати телефони. Але його за те саме чомусь покарали.
Напередодні також стало відомо, що Апеляційний суд підтвердив рішення суду першої інстанції, і Осовський все ж таки має заплатити штраф.
Роз’яснення від Ради
“Якщо мене звинуватили у продажу електроенергії без ліцензії, то як ставитися до роз’яснення щодо цього голови комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетьманцева”, – запитав одеський підприємець.
Зазначимо, що Гетьманцев повідомив, що бізнес має право продавати електроенергію, яку виробляють генератори, без отримання ліцензій. У цьому потужність устаткування не має перевищувати 5 МВт.
За його словами, велика кількість бізнесменів звертається із питанням щодо законності діяльності з продажу електроенергії, виробленої генераторами.
“Діяльність законна, ліцензуванню не підлягає (обладнання потужністю до 5 мегават), платниками акцизу на ел/ен є лише ліцензіати”, – написав Гетьманцев.
Джерело