Від початку російського вторгнення в Україну і до кінця 2022 року, побоюючись санкцій, росіяни відкрили в Грузії майже 110 тисяч банківських рахунків.
Як повідомляє видання "Новини-Грузія", статистика охоплює період з 24 лютого по 31 грудня 2022 року. За цей час в Грузії були відкриті 109 949 рахунків фізособами з країни-агресора, і ще шість - юридичними особами.
Як йдеться в матеріалі, за даними Нацбанку Грузії, майже половина грошових переказів, що надходили в країну протягом року, надходили з Росії. Обсяги зросли в рази з березня 2022 року і досягли піку в травні, коли суми, порівняно з місяцями перед нападом на Україну, зросли в більш ніж 10 разів.
Грошові перекази з Росії значно зросли після початку першої хвилі російських мігрантів. До березня минулого року з Росії до Грузії переводилося до 30 мільйонів доларів, але вже в травні показник виріс більш ніж в десять разів, склавши майже 314 мільйонів.
Другий сплеск грошових переказів почався після оголошення в Росії мобілізації і масового приїзду до Грузії нової хвилі росіян.
За рік на карти Грузії російські позаштатні співробітники перевели близько $1 337 579 - це на 5325% більше, ніж у 2021-му. На другому місці за популярністю переказів Казахстан, потім Вірменія.
За даними Нацбанку Грузії, всього протягом 2022 року Грузія отримала 4,37 мільярда грошових переказів, майже половина з яких надійшла з Росії.
У жовтні 2022 року росіяни відкрили 27 784 рахунки, у листопаді - 15 994, у грудні - 10778. Найменше рахунків росіяни реєстрували в серпні - трохи більше 6409.
За 2022 рік російські фрілансери вивели на закордонні рахунки в 6,8 разів більше коштів, ніж за 2021 рік.
10-й пакет санкцій
Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну ЄС ввів проти країни-агресора дев'ять пакетів санкцій.
Європейський союз планує ввести 10-й пакет санкцій проти Росії до річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Робота над десятим пакетом ведеться давно. Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що вони також мають намір ввести санкції проти Білорусі та Ірану, які підтримують Росію у війні.
Деякі країни ЄС вже просили ввести нові санкції, щоб обмежити співпрацю блоку з Москвою в області ядерного палива, заборонити імпорт російських алмазів і скоротити торгівлю з союзником Кремля Білоруссю.
15 лютого 2023 року Єврокомісія офіційно представила десятий пакет санкцій проти РФ.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Російський соціолог Ігор Ейдман: до весни "пригожинська різанина" стане неминучою, найманці вбиватимуть зеків
- Європейці нервують через очікування нафтового ембарго в лютому - експерт
- Путін продовжує знищувати економіку Росії: дефіцит держбюджету впевнено зростає