Українська влада і білоруська опозиція не ведуть жодної співпраці в боротьбі проти Лукашенка, хоча є природними союзниками в війні. Про це пише видання Politico.
Зазначається, що Київ проігнорував минулорічний заклик Світлани Тихановської створити союз з білоруською опозицією. Причина, ймовірно, в тому, що український уряд незадоволений слабкістю і нездатністю білоруської опозиції вивести людей на вулиці, щоб дестабілізувати Лукашенка.
Видання посилається на заяву радника голови ОП Михайла Подоляка, який заявив, що білоруська опозиція "не має ані організаційного, ані інтелектуального впливу на білоруське суспільство".
Ще однією причиною, чому Київ утримується від тісної співпраці з командою Тихановської, є небажання провокувати Олександра Лукашенка на пряму участь у війні проти України. У білоруській опозиції це розуміють, але не погоджуються з такою позицією.
"Ми розуміємо, що влада України не хоче провокувати Лукашенка. Але якщо є думки, що це зупинить його, вони помиляються. На початку 2022 року він пообіцяв Україні, що нападу не буде. Ми знаємо, до чого це призвело", — заявила Тихановська.
Тим часом в Офісі президента України не приховують розчарування від слабкості білоруської опозиції. У перші дні війни український уряд розраховував, що в Білорусі почнеться широкий антивоєнний протестний рух під керівництвом Тихоновської.
"Ми дійсно думали, що це станеться. Але виявилося, що це не для Білорусі... вони не змогли переконати населення в тому, що країна не повинна брати участь у загарбницькій війні", – заявив Михайло Подоляк.
Участь Білорусі у війні проти України
Білорусь є головним союзником Росії в її повномасштабній військовій агресії проти України. Режим Лукашенка надав Росії білоруську територію як для наземних атак на Україну, так і для ракетних ударів.
Попри тиск з Москви, Лукашенко ухиляється від прямої участі білоруської армії в нападі на Україну. Водночас Білорусь надає Росії свої полігони для тренування мобілізованих.
Українська влада вважає, що загроза прямої участі Білорусі у війні мінімальна. Однак постійні навчання білоруської армії мають на меті скувати українські резерви на цьому напрямку, щоб вони не вирушили на фронт проти Росії.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Лукашенко їде до Путіна обговорити питання "оборони"
- "І навіть Путін підлетить": Лукашенко покликав Байдена до Мінська (відео)
- Зеленський відповів на заяву Лукашенка про готовність воювати на боці РФ