Зауважмо, що до викриття цієї схеми причетні саме кіберфахівці Служби безпеки нашої держави. Власне, представлялись шахраї чиновниками місцевої влади та просили в підприємців "допомоги Збройним Силам".
Скільки грошей привласнили "благодійники"
Як зазначили у пресслужбі силової структури, зловмисникам вдалось заробити на цій схемі понад 3 мільйони гривень. Однак, на щастя, її уже ліквідувати.
Як встановило слідство, злочинну схему організував громадянин однієї з країн Центральної Азії, який наразі перебуває на тимчасово окупованій частині Луганщини. До протиправної діяльності він залучив ще дев'ятьох спільників зі столичного регіону і Півдня України,
– написали в СБУ.
Правоохоронці роблять усе, аби зловити організатора цієї схеми, притягнути його до відповідальності разом з іншими спільниками. Наразі усім 9 фігурантам цієї справи оголосили про підозру, 5 з них силовики уже затримали.
Як силовики затримували зловмисників, які нібито збирали гроші на ЗСУ: переглядайте світлини СБУ
Водночас в СБУ розповіли в деталях, як працювала ця схема – її підтвердження знайшли правоохоронці, коли проводили обшуки в маєтку шахраїв:
- від імені голів обласних, міських та районних військових адміністрацій зловмисники надсилати листи українським бізнесменам, у яких просили перерахувати гроші начебто на допомогу "українським солдатам".;
- сума залежала від масштабів компанії, і коливалась від 20 до 100 тисяч гривень;
- знімали кошти зловмисники у банкоматах у різних регіонах України.
Як СБУ знешкодила агентуру ФСБ
До цієї теми згадаємо, що не так давно силовики затримали агентів ворожих спецслужб, які працювали на Росію в Одесі. Цікаво, що один з державних зрадників був адміністратором каналу "Типова Одеса".
Йому повідомили про підозру за частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу, у якій йдеться про державну зраду в умовах воєнного стану.