БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО
Її виявили у храмовому комплексі у Дендері. Пам’ятка з пісковика має 79 метрів завдовжки.
Археологи з Університету Айн Шамс виявили незвичайного сфінкса римської епохи у храмовому комплексі Дендера у єгипетській провінції Кена. Споруда розташована на схід від основного комплексу, де розташований храм, присвячений богу ранкового сонця Гору. Про це пише Heritage Daily.
Знахідка створена з вапняку та будівельного розчину. Має два рівні. На нижньому розташований великий басейн, у якому була статуя.
Унікальність статуї в тому, що зазвичай у Стародавньому Єгипті сфінкси були крилатими чудовиськами з тулубом лева та жіночим обличчям. Їх також зображували як царів і фараонів, але з тілом лева і головою сокола чи барана.
Через деякий час стародавні єгиптяни почали робити статуї з обличчями людей, а тіло могутньої тварини символізувало силу імператора.
У даному випадку на голові сфінкса є неміс або клафт, який носили фараони, оскільки це вважалося одним із символів влади. Крім того, на чолі статуї зображено Урей – кобру, яка стоїть. Вона символізує владу та незалежність.
Передбачається, що знайдений сфінкс є зображенням римського імператора Клавдія, який правив Єгиптом приблизно з 10 до н.е. до 54 року н.е.
“Статуя неймовірно прекрасна. На ній видно царські риси, які передані досить точно. На куточках рота, де ямочки з двох сторін, можна побачити тінь посмішки. На обличчі є залишки червоного та жовтого кольорів”, – наголосили археологи.
Нагадаємо, раніше поряд з гробницею давньоєгипетського фараона Тутанхамона археологи розкопали піраміду ніколи раніше невідомої цариці.
У Єгипті знайшли папірус із заклинаннями з Книги мертвих
Джерело