Видавництво «Ранок» випустило дитячу книгу під назвою «Хочу на Марс», яку написали та проілюстровали спільно зі штучним інтелектом. Про це написало видання The Village.
Над створенням книги працювали редакторка Марʼяна Горянська, дизайнер Олександр Ковалєвський та їхні цифрові «двійники». Автори описують книжку як «інструкцію про те, що робити, щоб стати космонавтом і маленьку енциклопедію із головними фактами про космос».
Марʼяна Горянська ставила штучному інтелекту питання від імені п’ятирічної дитини, а потім відбирала відповіді та редагувала їх.
«Чесно кажучи, працювати було досить важко. ШІ дійсно спілкується з тобою, говорить компліменти, але ти нізащо не сплутаєш його з людиною — ніякого особистого стилю, дуже складний лексикон, багато канцеляризмів, і навіть відомі факти потрібно перевіряти, бо зустрічаються помилки», — зазначила редакторка.
За словами Олександра Ковалєвського, ілюстрації, які згенерував ШІ, хоч і «дуже красиві й складні», однак насправді не відповідають дійсності. Через це навчати за ними дітей неможливо.
«Але вони приваблюють, заохочують мріяти, тож ми віримо, що вони будуть корисними для дошкільнят», — додав дизайнер книги.
Зробити передзамовлення можна за посиланням. Книга надрукована обмеженим накладом.
Нагадаємо, чатботом зі штучним інтелектом ChatGPT тепер можна скористатися в Україні. Програма не працюватиме лише на тимчасово окупованих Росією територіях. Такі обмеження запровадили для того, аби ворог не використовував чат для антиукраїнської пропаганди.
Випробовувати нову програму, зокрема, почав Ощадбанк. Як зазначили в установі, наразі банк тестує пости, тексти та візуал для соціальних мереж, створені за допомогою штучного інтелекту.
Фото: видавництво «Ранок»