Документальний проєкт зі свідченнями очевидця окупації і звільнення Херсону презентувало видання «Рубрика»
Документальний проєкт зі свідченнями очевидця окупації і звільнення Херсону презентувало видання «Рубрика»

Документальний проєкт зі свідченнями очевидця окупації і звільнення Херсону презентувало видання «Рубрика»

Документальний проєкт зі свідченнями очевидця окупації і звільнення Херсону презентувало видання «Рубрика» - Фото 1
Документальний проєкт зі свідченнями очевидця окупації і звільнення Херсону презентувало видання «Рубрика» - Фото 2
Головний герой фільму «Вікно в Херсон» Артем Петрик документував воєнні злочини російських військових під час окупації міста у своєму щоденнику.
Документальний проєкт зі свідченнями очевидця окупації і звільнення Херсону презентувало видання «Рубрика» - Фото 3
Документальний проєкт зі свідченнями очевидця окупації і звільнення Херсону презентувало видання «Рубрика» - Фото 4

На ютуб-каналі видання «Рубрика» відбулася прем'єра документального проєкту «Вікно в Херсон», який містить свідчення очевидця окупації міста та злочинів росіян. Фільм створили ведуча «Українського радіо» Людмила Тягнирядно та режисер Едуард Скрипник за підтримки «Рубрики» та Freedom House Україна.

«Херсон — це єдиний обласний центр, який, на певний час, вдалось окупувати російським військовим. Попри надії окупантів підкорити, залякати, зламати активних містян, місто не здалось і відповіло спочатку велелюдними акціями протесту, а згодом партизанським рухом опору. Тисячі людей долучились до спротиву, на свій страх і ризик. Для нашої команди було важливо задокументувати свідчення очевидця подій, аби в майбутньому вони стали доказами у справах покарання винних за ці воєнні злочини», розповіла продюсерка проєкту Людмила Тягнирядно. 

Головним героєм «Вікна в Херсон» став історик, старший науковий співробітник Інституту історії та археології Балтійського регіону Артем Петрик. Він приїхав до батьків у місто й опинився в окупації. Артем документував воєнні злочини російських військових та вів щоденник, де описував життя мешканців Херсону в той період.

Стрічка поділяється на п'ять частин: вторгнення, спротив, репресії, підпілля та визволення. Артем Петрик, дивлячись у своє херсонське вікно, стає свідком історичних подій, проводить паралелі з минулим й описує побачене у своєму щоденнику. Фільм містить свідчення про ставлення херсонців до окупантів, героїчну оборону міста територіальною обороною, спротив містян, тортури та репресії, які вчиняли російські окупанти по відношенню до проукраїнських мешканців, а також очікування на звільнення та зрештою зустріч ЗСУ.

Як зазначила головна редакторка «Рубрики» Анастасії Руденко, для видання документальний проєкт «Вікно в Херсон» є логічним продовженням проєкту «Викривачі», присвяченому активістам та громадянам, що викривають несправедливість, корупцію та зловживання владою. 

«Після повномасштабного вторгнення редакція і авторка проєкту Людмила Тягнирядно вирішили змістити фокус «викривачів» на новий вектор — документування злочинів російських військових, аби справедливість торжествувала і винні були покарані. Тому ми вирішили зробити якісний документальний проєкт зі свідченнями російських злочинів, які відбувались в тимчасово окупованому Херсоні. Ми писали статті про "тиху", але пекельну окупацію, а наш фотокореспондент був у звільненому місті одним із перших. І одразу після звільнення Людмила зайнялася зйомками проєкту, присвяченому Херсону», — додала Руденко. 

Нагадаємо, у п'ятницю, 11 листопада, українські військові зайшли в Херсон.

Генеральний штаб Збройних сил України опублікував відео зі звільненого села Благодатне у Херсонській області, та момент зустрічі захисників з місцевими жителями.  

9 листопада командувач російських окупаційних військ Сергій Суровікін оголосив, що армія Росії «вимушено залишає місто».

Фото: пресслужба видання «Рубрика»

Теги за темою
війна російська агресія Херсон
Джерело матеріала
loader
loader