У Києві частину інженерних загороджень демонтують, а іншу переведуть у "сплячий" режим
У Києві частину інженерних загороджень демонтують, а іншу переведуть у "сплячий" режим

У Києві частину інженерних загороджень демонтують, а іншу переведуть у "сплячий" режим

КИЇВ. 14 березня. УНН. У Києві удосконалять системи інженерних загороджень. Частина загороджень буде повністю демонтована, інша частина перейде у "сплячий" режим. Проте деякі блокпости та інженерні споруди залишаться функціонувати. Про це повідомив начальник КМВА Сергій Попко, передає УНН.

Цитата

«З початком широкомасштабного вторгнення в Україну, через пряму воєнну загрозу столиці, у місті Києві була розгорнута система інженерних загороджень. У кожному районі міста були встановлені численні блокпости, які обладнані бетонними блоками, мішками з піском, були вириті окопи, бліндажі тощо. Все це разом як єдина система виконує свою захисну функцію», - повідомив Попко.

За його словами, за рік повномасштабної війни пряма загроза бойових дій в Києві була зведена до мінімальної.

«Тому, після детального аналізу існуючої системи інженерних загороджень та після розрахунку усіх потенційних загроз та небезпек, Київська міська військова адміністрація разом із командуванням Угруповання сил і засобів оборони Києва опрацювали спільне рішення щодо удосконалення системи інженерних загороджень у столиці», - розповів Попко.

Він зазначив, що на практиці це передбачає, що:

  • деякі блокпости та інженерні споруди залишаться функціонувати;
  • частина інженерних загороджень перейде в «сплячий» режим;
  • інші інженерні загородження будуть повністю демонтовані.

«Інженерні споруди, які й надалі повинні виконувати свою безпекову функцію для столиці - залишатимуться. Але їхні складові будуть вдосконалені – непридатні бетонні блоки, мішки з піском, протитанкові їжаки замінять на нові; укріплять бліндажі, приведуть до ладу окопи. Частина інших інженерних загороджень, які матимуть значення для оборони міста – залишаться існувати у «сплячому» режимі», - зазначив Попко.

Тобто, за його словами, такі блокпости приберуть з проїжджої частини, але бетонні блоки, мішки з піском, протитанкові їжаки тощо залишать у визначених місцях. Щоб у разі виникнення загрози для столиці оперативно повернути систему таких інженерних загороджень у бойових режим в найкоротший час, вказав Попко.

«На таких «сплячих» інженерних загородженнях буде проведена ревізія, з подальшою заміною/відновленням непридатних елементів (бетонні блоки, мішки з піском, протитанкові їжаки тощо). Решта системи інженерних загороджень Києва, в яких немає зараз потреби – демонтують. Такі блокпости приберуть з проїжджої частини; вивезуть бетонні блоки, мішки з піском та протитанкові їжаки; будуть засипані окопи, демонтовані бліндажі», - розповів Попко.

Окрім того, Попко зауважив, що повністю воєнну загрозу з північного напрямку ніхто не знімав. Крім того, є й інші безпекові завдання, які мають виконуватися в столиці воюючої країни.

Теги за темою
війна Київ
Джерело матеріала
loader
loader