Переможців назвали 15 березня. Зазначимо, що цього року лауреатів премії обрали в таких номінаціях: літературні твори, художнє оформлення книжок і театральні вистави.
Грошова премія за перемогу у кожній з номінацій становить 20 тисяч гривень.
Переможці премії Лесі Українки
Так, у номінації "Літературні твори для дітей та юнацтва" премію імені Лесі Українки отримала письменниця Олеся Мамчич за книжку "Як правильно ревіти?".
У категорії "Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва" нагородили художницю Оксану Садовенко за оригінальне художнє оформлення книжки "Ти і Малевич".
Водночас премію у номінації "Театральні вистави для дітей та юнацтва" вручили Ірині Ципіній, режисерці-постановниці Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва у Львові, за створення вистави "Пливе човен".
Що відомо про премію Лесі Українки
Це премія від уряду, заснована за ініціативою Держкомтелерадіо у 2004 році, щороку присуджується Кабміном до дня народження Лесі Українки.Премію отримують за твори, які отримали громадське визнання і сприяють вихованню молоді "у дусі національної гідності, духовної єдності".
До слова, 9 березня 2023 року Комітет з Національної премії імені Тараса Шевченка вперше в історії існування премії, тобто з 1961 року, не оприлюднив імена лауреатів Шевченківської премії. Через це виник скандал. Крім того, один із лауреатів мав зв'язки з Росією. Деталі – читайте у нашій статті.