Члени Ради безпеки ООН мають не допустити зловживань з боку Росії під час її головування в цьому органі.
На цьому наголосив у своєму Twitter-акаунті міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Він назвав головування РФ у Радбезі в той час, як російські війська ведуть криваву війну проти України, ляпасом міжнародній спільноті.
Міністр нагадав, що Росія незаконно зайняла місце постійного члена Радбезу ООН після розпаду СРСР, в обхід визначених Статутом ООН процедур.
– Російське головування в Радбезі ООН – це ляпас для міжнародної спільноти. Закликаю чинних членів Радбезу ООН перешкоджати будь-яким спробам Росії зловживати її головуванням. Також нагадую, що РФ незаконно отримала своє місце у Раді безпеки, – наголосив Кулеба, додавши хештеги Поганий російський жарт та Рада небезпеки.
Russian UNSC presidency is a slap in the face to the international community. I urge the current UNSC members to thwart any Russian attempts to abuse its presidency. I also remind that Russia is an outlaw on the UNSC: https://t.co/rZVC1pV0MY#BadRussianJoke #InsecurityCouncil
— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) April 1, 2023
На головування РФ відреагував і міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс. Він назвав цю ситуацію “прикрою та аморальною”. Міністр зазначив, що це не зупинить роботу міжнародної спільноти над притягненням російських воєнних злочинців до відповідальності.
#Russia assuming rotating presidency of @UN Security Council is both immoral and deplorable but this won’t stop us from working to hold war criminals in Moscow accountable and continue rallying support for #Ukraine
— Edgars Rinkēvičs (@edgarsrinkevics) April 1, 2023
А міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс прокоментував головування РФ в Радбезі ООН жартом про російський воєнний корабель.
– Вітаємо РФ з початком головування в Раді безпеки ООН! З нетерпінням чекаємо на енергійні дискусії щодо пропозиції України про місце призначення ваших військових кораблів, – написав він у Twitter.
Congratulations Russia on assuming the Presidency of the UN Security Council! Looking forward to some energetic discussions on Ukraine’s proposal for the destination of your warships.
— Gabrielius Landsbergis???????? (@GLandsbergis) April 1, 2023
Як відомо, до складу Радбезу ООН входять п’ять постійних членів (Велика Британія, Франція, США, Китай та РФ), які мають право вето, а також ще 10 країн-членів на ротаційній основі.
Головування в Радбезі ООН щомісяця змінюється між її членами. І в квітні, за планом, головування перейшло до Росії.
Ще в грудні минулого року Україна закликала країни-члени ООН розглянути легітимність перебування РФ в організації, позбавити Росію статусу постійного члена Радбезу та виключити її з ООН у цілому.