Начальник Головного управління Національної поліції в Київській області Андрій Нєбитов роз'яснив причини перевірок автотранспорту на блокпостах в області. Про це Нєбитов написав у Telegram.
"Періодично бачу в соціальних мережах обурення деяких громадян причиною зупинки автотранспорту і перевіркою на блокпостах Силами оборони і поліцією. Наголошую в черговий раз - це необхідні стабілізаційні і профілактичні заходи заради безпеки у столиці та столичному регіоні", - повідомив Нєбитов.
За його словами, практично щодня із незаконного обігу вилучаються наркотики, зброя, вибухівка, а також встановлюються особи, які перебували в розшуку, або які потребують додаткової перевірки спеціальними службами.
При цьому Нєбитов додав, що у разі якщо під час таких перевірок стосовно громадянина вчинено незаконні дії, необхідно відразу повідомляйте на "102" або до іншого правоохоронного органу.
Він закликав громадян не робити передчасних висновків у соцмережах.
Блокпости на Київщині - правила поведінки
У травні 2022 року на блокпостах при в'їздах та виїздах з Києва посилили контроль. У Нацгвардії наголосили, що попри побоювання про новий наступ з Білорусі, загроза від ворожих ДРГ існує давно та нікуди не зникала, тому блокпости продовжують працювати у тому ж режимі.
Блокпост - це контрольно-пропускний пункт, який встановлюють на виїзді та в'їзді з територій, де введено воєнний стан. Там завжди присутня озброєна охорона і співробітники силових структур, які перевіряють автомобілі.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку перевірки документів в осіб, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень та житла громадян при забезпеченні заходів правового режиму військового стану", військові можуть: оглядати людей та транспортні засоби; відчиняти двері авто та багажник; поплескувати по тілу щодо наявності зброї; застосовувати металошукач.
У соцмережах стала з'являтися інформація про те, що чоловікам, які намагаються виїхати з територій бойових дій, вручають повістки. У законах України не сказано, де і як військовослужбовці можуть вручати повісті, тому такі "зустрічі" можуть відбуватися і на блокпостах.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Лікарі на власні очі побачили, як виготовляються українські ліки: "Таке враження, що я побував десь у Японії, а не в Україні"
- Юрист відповів на запитання про демобілізацію за сімейними обставинами
- Адвокат відповів, чи законне вручення повістки не за місцем реєстрації