Про це мер повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ.
«Чому не відремонтувало місто водоскидний шлюз раніше? Ми не можемо витрачати жодної копійки на об'єкт, який нам не належить. Ця гідроспоруда – колишня власність Агрофірми «Шахтар», а у 2016 – недооформлена власність покупця ТОВ «Євротрейд». Місто як не мало 30 років відношення до споруди, так і не має», - заявив Гончаренко.
Він зазначив, що влітку у 2021 році було розпочато процедуру оформлення цієї гідроспоруди як «безхазяйна», для оформлення процедурно потрібно було за часом 1-1,5 року.
«Не встигли, на жаль, почалася війна. Хотіли зробити те, що з 1991 року ніхто не робив. І тоді - наша відповідальність і наш зміст…», - додав мер.
Але він пообіцяв, що все, що треба, буде зроблене. «Не виправдання, вибачте, що за перший мирний 2021 рік своєї каденції не встиг виправити/доробити/зробити/переробити... те, що з 1991 року в місті з якихось причин не зробили. Не звинувачую при цьому своїх колег попередників. У всіх були об'єктивні та суб'єктивні причини – просто констатую факт. Хочеться мені теж все, одразу, швидко та більше для міста. Дай Боже пережити цю війну та сил нашим ЗСУ вигнати рашистів з України – побіжимо ще швидше працювати! У цьому точно я певен», - заявив Гончаренко.
Як повідомлялося, у Краматорську 4 квітня через прорив частини дамби на 30 вулицях було підтоплено близько 260 будинків.У Краматорській тергромаді евакуювали 17 осіб.
Відповідні служби міста укріпили берегову лінію та продовжують роботу зі створення загородження у водоскидному шлюзі для мінімізації наслідків розливу води.
У МОЗ поінформували, що на постраждалих внаслідок руйнування дамби територіях Краматорська буде запровадженийпосилений контроль якості води.