На станції «Академік Вернадський» відбулася ротація експедицій
На станції «Академік Вернадський» відбулася ротація експедицій

На станції «Академік Вернадський» відбулася ротація експедицій

На українській станції "Академік Вернадський" завершилася перезмінка експедицій, найближчий рік нова команда проводитиме різноманітні дослідження.

Як передає Укрінформ, про це Національний антарктичний науковий центр повідомляє у Фейсбуці.

“Сьогодні, 7 квітня 2023 року, полярники та полярниці 27-ї УАЕ, що рік відпрацювали в Антарктиці, вирушили додому. Разом з ними повертаються учасники сезонного загону, які виконували технічні та наукові завдання впродовж кількох місяців”, - йдеться в повідомленні.

На станції «Академік Вернадський» відбулася ротація експедицій - Фото 1

Натомість роботу почала 28-ма українська антарктична експедиція. Ця команда найближчого року проводитиме геофізичні, метеорологічні та біологічні дослідження, а також забезпечуватиме життєдіяльність станції.

В антарктичному центрі підкреслили, що це вже друга ротація українських зимівників за час повномасштабного вторгнення росії.

На станції «Академік Вернадський» відбулася ротація експедицій - Фото 2

“Попри велику війну та всі спроби ворога нас знищити, ми рухаємося далі й міцно тримаємо “антарктичний фронт". За ці 408 днів ні на хвилину не було зупинене жодне з наших основних вимірювань та досліджень, більшість з яких тривають вже десятиліттями і є дуже цінними для глобальної науки. Цього сезону також вдалося започаткувати кілька нових досліджень у міжнародних колабораціях та завершити нагальні роботи з модернізації станції. Зараз ми провели планову ротацію річних експедицій і продовжуємо виконувати антарктичну місію", – заявив директор НАНЦ Євген Дикий.

На станції «Академік Вернадський» відбулася ротація експедицій - Фото 3

Другий рік поспіль перезмінку українських антарктичних експедицій забезпечує власне судно – науково-дослідний криголам "Ноосфера". У березні судно доправило з Чилі на станцію "Вернадського" 28-му українську антарктичну експедицію, а нині з 27-ю УАЕ та сезонним загоном на борту прямує до Південно-Африканської Республіки.

На станції «Академік Вернадський» відбулася ротація експедицій - Фото 4

Також по дорозі, на острові Кінг-Джордж, судно забере польську експедицію зі станції "Арцтовський". З Кейптауна полярники літаками дістануться Польщі, а після цього наземним транспортом повертатимуться в Україну.

Окрім того, "Ноосфера" доставила до "Вернадського" річний запас продуктів, пального та інших необхідних речей. Зі станції судно забрало велику кількість сміття. “Оскільки Антарктида – це екологічний заповідник, то людина не може тут нічого залишати після себе. Під час зимівлі усе сміття сортується і зберігається на спеціальному майданчику. Частина пластику подрібнюється та переплавляється на сувеніри”, – пояснили в антарктичному центрі.

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці березня дослідницький криголам "Ноосфера" з командою 28-ї української антарктичної експедиції на борту прибув до станції "Академік Вернадський".

Джерело матеріала
loader
loader