Мін'юст США розслідує витоки секретних даних Пентагону
Мін'юст США розслідує витоки секретних даних Пентагону

Мін'юст США розслідує витоки секретних даних Пентагону

Міністерство юстиції США почало розслідування щодо можливого зливу в соцмережі секретних документів Пентагону, які містять деталі допомоги Україні з боку Сполучених Штатів, передає AP.

Вказано, що ці документи могли бути змінені або ж використані як частина дезінформаційної кампанії.

Речниця Пентагону Сабріна Сінгх ввечері, 7 квітня, заявила, що Міністерство оборони США «офіційно передало» справу до Мін’юсту для розслідування.

В останньому ж заявили, що «спілкувалися з Міністерством оборони щодо цього питання та розпочали розслідування».

Саме розслідування проводиться на фоні того, що продовжують виникати питання про походження та дійсність документів.

Оскільки повідомлення свідчать про те, що в соціальних мережах почали з’являтися нові витоки даних.

Проте, якщо опубліковані документи якоюсь мірою правдиві, витік секретних даних викликає занепокоєння та питання про те, яка ще інформація про війну в Україні — чи будь-який майбутній наступ — може бути поширена.

Представники США не надали жодних пояснень щодо походження документів, їх автентичності або того, хто насправді був першим, хто опублікував їх в Інтернеті.

[see_also ids="538206"].

Зараз у Пентагоні триває розслідування.

В офісі президента, ГУР МОУ та Раді нацбезпеки та оборони заявили, що злиті документи були несправжніми.

Зокрема, представник ГУР МО Андрій Юсов зазначив, що «останні десятиліття найуспішніші операції російських спецслужб проходили в фотошопі».

Наступного дня у мережі з’явилася нова партія секретних документів, які, схоже, детально описують секрети американської національної безпеки від України до Близького Сходу та Китаю.

Аналітики вважають, що, масштаб витоку — було отримано понад 100 документів — разом із конфіденційністю самих документів може завдати величезної шкоди.

Високопоставлені співробітники розвідки назвали витік «кошмаром для так званої групи «П’яти очей»: Сполучених Штатів, Великої Британії, Австралії, Нової Зеландії та Канади, які активно діляться розвідданими.

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader