Служба безпеки України викрила шахраїв, які видурювали гроші в мирних людей за виїзд із зони бойових дій, зокрема з міст Бахмут та Вугледар (Донецька область).
Йдеться про транснаціональне угруповання шахраїв, яких кіберфахівці СБУ нейтралізували спільно з правоохоронцями Польщі.
– Зловмисники видурювали гроші з мешканців фронтових регіонів України, які планували виїхати із зони бойових дій, у тому числі з Бахмута і Вугледара. За різні суми ділки “гарантували” місцевим жителям вивезти їх до безпечніших регіонів нашої держави, – зазначили в СБУ.
Свої “послуги” шахраї в середньому оцінювали в 30 тис. грн.
Зловмисники в основному дурили інвалідів та батьків малолітніх дітей, використовуючи групи в соцмережах та месенджерах. Учасники угруповання брали 50% “передоплати” в своїх клієнтів. Для перерахунку коштів вони надавали номери банківських карток, оформлених на підставних осіб.
Після отримання грошей шахраї зникали і більше не виходили на зв’язок із потерпілими.
За такою схемою вони видурили в людей понад 1,5 млн грн.
Ще однією “цільовою аудиторією” зловмисників були чоловіки призовного віку, яким вони обіцяли за “окрему плату” виготовити фальшиві документи для виїзду з України.
СБУ провела спецоперацію в різних областях України. Під час цих заходів вдалося затримати одного з організаторів шахрайської схеми – мешканця Житомирщини. Саме він контактував із людьми, пропонуючи їм “евакуацію”.
Ще двоє організаторів схеми, громадяни України, зараз знаходяться в одній із країн Євросоюзу. СБУ разом із європейськими партнерами працюють над їх затриманням та екстрадицією.
За місцем проживання зловмисників у кількох регіонах України пройшли обшуки, під час яких правоохоронці виявили:
- мобільні телефони, що містять докази незаконної діяльності;
- 10 банківських карток, на які шахраї отримували гроші.
Затриманому організатору злочинної групи вже повідомили про підозру за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Нещодавно СБУ , яку замаскували під псевдоінвестиційний проєкт Life is good. До її організації причетні більше 10 осіб, насамперед громадяни РФ. Зловмисники обдурили понад 1 тис. людей, отримавши майже $40 млн.