У Білорусі помітили ешелон із військовою технікою, знятою зі зберігання
У Білорусі помітили ешелон із військовою технікою, знятою зі зберігання

У Білорусі помітили ешелон із військовою технікою, знятою зі зберігання

Найбільш ймовірно, що зняту зі зберігання техніку передають росіянам.

У білоруському Гомелі 11 квітня помітили ешелон із військовою технікою – щонайменше 10 автомобілів ГАЗ-66. Колеса автомобілів були пофарбовані у білий колір – це означає, що техніку було знято з тривалого зберігання, щоб, ймовірно, передати армії РФ.   

Про це повідомляє MotolkoHelp. 

У Гомелі розташована 1868-а артилерійська база озброєння (в/ч 63604), яка займається ремонтом, зберіганням, обслуговуванням і видаванням до війська ракетно-артилерійського озброєння. Серед техніки, яка перебуває на зберіганні цієї бази, є й автомобілі ГАЗ-66, які помітили в складі ешелону.

Автомобілі ГАЗ-66 використовуються для перевезення 82 мм мінометів 2Б9 "Васильок" та 120-мм мінометів 2Б11. 

Міномети 2Б9 "Васильок" не використовують збройні сили Білорусі, натомість їх використовують російські військові зі складу так званого регіонального угруповання військ, що перебуває у Білорусі.

Передавання автомобілів ГАЗ-66 зі зберігання у експлуатацію ЗС РБ виглядає малоймовірним, оскільки для транспортування міномета 2Б11, що стоїть на озброєнні Білорусі, використовується автомобіль МЗКТ‑500200, пише видання.

Найбільш ймовірно, що зняту зі зберігання техніку передають росіянам, однак спостерігачі припускають варіант транспортування машин для інших цілей, не пов'язаних з армією (наприклад, для утилізації чи продажу).

Нагадаємо, в опублікованих таємних документах США припускається, що до атаки на літак А-50 на аеродромі Мачулищі у Білорусі могли бути причетні агенти СБУ, які проігнорували наказ спецслужби.

26 лютого на білоруському аеродромі "Мачулищі" прогриміли два вибухи, внаслідок яких було пошкоджено російський літак А-50. У результаті судно вирушило на ремонт до РФ, де перебуває й досі. Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко стверджував, що атаку спланували начебто СБУ та ЦРУ, завербувавши 2014 року російського айтівця. Однак в МЗС України відкинули причетність держави.

Читайте також:

  • Коли верхівка Росії буде боятися Гааги більше, ніж Путіна – думка російського політолога
  • Сербія таємно погодилася передати Україні летальну зброю — документ зі "злитих" розвідданих США
  • Чи можуть іноземні пілоти воювати на боці ЗСУ – у Повітряних силах пояснили

Ракетний комплекс РК-360МЦ "Нептун": українська зброя, яка потопила крейсер Москва | Розпаковка

Джерело матеріала
loader
loader