На безлюдному острові виявлено срібні монети римських імператорів: вчені спантеличені
На безлюдному острові виявлено срібні монети римських імператорів: вчені спантеличені

На безлюдному острові виявлено срібні монети римських імператорів: вчені спантеличені

На віддаленому острові в Балтійському морі археологи зробили захопливе і загадкове відкриття. Дві срібні монети часів Римської імперії відкопала група дослідників з Університету Седертерна в Стокгольмі.

Монети датовані 2 століттям нашої ери, знайшли на пляжі на острові Готска-Санден. Їхнє відкриття спантеличило і схвилювало експертів, які намагаються розгадати таємницю того, як монети опинилися на цьому безлюдному острові на півдорозі між Швецією та Естонією, повідомляють Live Science.

Команда археологів з Університету Седертерна в Стокгольмі на чолі з Йоханом Рьоннбі зробила гостроцікаве відкриття на віддаленому острові в Балтійському морі. Острів, відомий як Готска-Санден, лежить на півдорозі між Швецією та Естонією і має багату на корабельні аварії та піратство історію. Використовуючи металошукачі, команда знайшла два срібних денарії часів Римської імперії на пляжі, позначеному залишками старих вогнищ. Монети належали різним римським імператорам: одна — часів правління Траяна між 98-117 рр. н. е., а інша — Антоніна Пія між 138-161 рр. н. е.

Ця знахідка викликала в археологів не лише захоплення, але й здивування, оскільки вони намагаються визначити, як монети опинилися на віддаленому острові. Відсутність зачіпок ускладнює встановлення джерела походження монет. Можливо, їх привезли сюди норвезькі торговці, які ховалися там від морських штормів. Або ж їх втратили під час корабельної аварії, оскільки води навколо острова відомі своєю підступністю та безліччю затонулих кораблів.

Можливо також, що монети привезли на Готска-Санден римляни на кораблі, хоча немає жодних записів про таку подорож у Балтійське море. Рьоннбі припускає, що римляни в той час плавали до Шотландії і що існували римські автори, які писали про Балтійський регіон, тому цю версію не можна повністю виключати.

Команда планує повернутися на це місце пізніше цього року, щоб продовжити розкопки в надії реконструювати історію віддаленого острова. Знахідка монет зробила місце ще цікавішим і розпалила цікавість археологів. Попри брак інформації про походження монет, знахідка пролила світло на обіг римської валюти та історію острова як потенційного торгового пункту або притулку для моряків.

Джерело матеріала
loader
loader