Але почнемо з початку. У першій партії Ян захопив ініціативу і міг розраховувати на те, щоб відкрити рахунок. Проте, сприяв цьому сам китайський гросмейстер. Він припустився великої стратегічної помилки, і Непомнящий мав можливість «забити м'яч». Та він обрав не найсильніше продовження, а далі Дін захищався найкращим чином і звів партію унічию.
Проте, наступного дня китаєць грав відверто слабо. Можливо, не всю партію, але певні серії ходів. А от Непомнящий чітко провів стадію реалізації і чорними взяв гору. Він вийшов уперед.
Третій двобій пройшов назовні у спокійній боротьбі і майже без проблем закінчився внічию. Та насправді все було не так безхмарно. Ян міг обрати сильніше продовження, після чого китайцю було б потрібно ще доводити безпечність своєї позиції.
Ну а четверта партія пішла шляхом синусоїди до низу. Непомнящий, який чорними досить легко зрівняв гру, далі почав творити дива. Спочатку він пройшов повз чудовий хід ферзем, а потім допустив жертву якості, яка одразу призвела до виграшної позиції білих.
Ян ще трохи опирався, але змушений був зупинити годинник. Рахунок зрівнявся - 2:2.
Що можна сказати про старт матчу? На жаль, обидва претенденти демонструють рівень гри не лише гросмейстерський, а просто інколи слабкий. Тому будувати якісь прогнози дуже важко. Можливо, усе вирішуватимуть нерви. Багато хто надає перевагу в цьому факторі Дін Ліженю, але я б не поспішав стверджувати це абсолютно точно.
Попри досить низьку якість гри (як для шахістів такого рівня), спортивний бік справи є дуже цікавим для пересічних уболівальників.
Сьогодні, 14 квітня в матчі - вихідний день.
Петро Марусенко, міжнародний майстер.