Супутник NASA впаде на Землю цього тижня
Супутник NASA впаде на Землю цього тижня

Супутник NASA впаде на Землю цього тижня

Загиблий космічний корабель NASA впаде на Землю найближчими днями, кажуть експерти. Очікується, що супутник НАСА RHESSI, який вивчав Сонце з 2002 року до його виведення з експлуатації у 2018 році, знову увійде в атмосферу Землі близько 21:30 за східним часом у середу (19 квітня; 01:30 за Гринвічем 20 квітня), плюс-мінус 16 годин, згідно з даними останні оцінки американських військових.

RHESSI (скорочення від «Reuven Ramaty High Energy Solar Spectroscopic Imager») не є величезним супутником. Він важить лише 600 фунтів (270 кілограмів), і більша частина цієї маси буде перетворена на попіл і пару під час смертельного занурення RHESSI, повідомили представники NASA. Однак очікується, що “деякі компоненти переживуть повторне входження”, – написали представники агентства в оновленому повідомленні в понеділок (17 квітня). «Ризик заподіяння шкоди будь-кому на Землі низький — приблизно 1 з 2467».

Майбутнє падіння RHESSI є ще одним нагадуванням про те, що навколоземна орбіта стає дедалі більш людним і небезпечним місцем. Наприклад, глобальні мережі космічного спостереження наразі відстежують понад 30 000 уламків орбіти. Але є багато, багато інших, які надто малі, щоб ми могли їх контролювати.

Про це повідомляє Європейське космічне агентство що близько 1 мільйона об’єктів шириною від 0,4 до 4 дюймів (від 1 до 10 сантиметрів) зараз кружляють навколо нашої планети. І приблизна кількість шматків розміром від 0,04 дюйма (1 міліметр) до 0,4 дюйма справді вражає — близько 130 мільйонів.

Навіть ці крихітні осколки можуть завдати серйозної шкоди, якщо вони вдаряться об супутник або космічний корабель з екіпажем, враховуючи їх величезні швидкості: на низькій навколоземній орбіті, де літає Міжнародна космічна станція та багато інших апаратів, об’єкти рухаються зі швидкістю приблизно 17 500 миль/год (28 160 км/год).

А зіткнення в космосі породжують набагато більше шматків космічного сміття, що може призвести до нових зіткнень на дорозі. Якщо таких станеться достатньо, ми отримаємо жахливий каскад, відомий як синдром Кесслера, який може серйозно перешкодити нашій здатності досліджувати та використовувати космос. Супутник RHESSI вийшов на низьку навколоземну орбіту на борту ракети Pegasus XL у лютому 2002 року. Космічний корабель досліджував сонячні спалахи та викиди корональної маси за допомогою свого єдиного наукового приладу, спектрометра зображення, який реєстрував рентгенівські та гамма-промені.

Джерело матеріала
loader
loader