Повернути треба навіть тих, хто здався без бою, – "Тавр" назвав критерії для списків полонених
Повернути треба навіть тих, хто здався без бою, – "Тавр" назвав критерії для списків полонених

Повернути треба навіть тих, хто здався без бою, – "Тавр" назвав критерії для списків полонених

Зокрема, так вважає начальник штабу "Азов" НГУ, тимчасовий виконувач обов'язків командира бригади майор Богдан Кротевич "Тавр". В ексклюзивному блозі він розповів, що у першу чергу повинні повернутись ті, хто найбільше зробив для перемоги, передає 24 Канал.

Усі захисники повинні повернутись до України

Кротевич каже, що Україна повинна повернути навіть тих, хто порушив закон, здався без бою чи оголив фланг, через що інший підрозділ зазнав втрат і був оточений.

Усі вони повинні нести відповідальність згідно з чинним законодавством України. Але, як і закон має різну міру покарання згідно з вчиненим злочином, чому першочерговість обміну не має взагалі ніякої градації?,
– йдеться у повідомленні.

"Тавр" зазначає, що той, хто виконав поставлене завдання, знищив більше ворогів, зробив героїчний вчинок, заслуговує бути першим в черзі на обмін, ніж той, хто здався без бою. За його словами, це може бути виправдано важко зрозуміти близьким, бо для них їхній син, брат, батько, мати є найкращими за будь-яких умов.

Такі питання повинні регулювати відповідні органи, що складають списки на обмін. Вони мають керуватися не емоціями, а адекватним сприйняттям ситуації.

Однак Кротевич каже, що наразі є військовослужбовці, щодо яких вже ведуть розслідування стосовно добровільної здачі в полон, і при всьому цьому їх міняють. Він вважає це неприпустимим.

"Тобто дівчина медик, яка врятувала безліч життів, досі сидить в полоні, а бійця, який добровільно здався, обміняли. Таких випадків достатньо. І, як підсумок, ми втрачаємо обмінний фонд, який, на жаль, у нас не такий вже і великий", – вважає "Тавр".

Обмін полоненими: останні новини

  • У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими зазначили, що з-поміж 130 повернених захисників 48 раніше вважалися зниклими безвісти. У частини бійців – поранення, численні контузії та втрачені кінцівки.
  • Зокрема, додому вдалося повернути двох рідних братів. Вони боронили Україну від окупантів поблизу Бахмута. Найстаршому зі звільнених оборонців – 58 років, а наймолодшому – 21.
  • Усі звільнені з російського полону захисники – рядові та сержанти. Більшість із них протистояли ворогові на Бахмутському та Соледарському напрямках. Також додому повернулися оборонці, які воювали на Запоріжжі, Херсонщині та Луганщині.
Теги за темою
Українці в полоні РФ
Джерело матеріала
loader
loader