«Вибори» на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) Донбасу, Запорізької та Херсонської областей РФ розраховує провести у російський єдиний день голосування 10 вересня. Для кандидатів передбачено можливість приховати наявність українських паспортів. Про це йдеться у розслідуванні «Реальної газети».
Наявність українського паспорту може стати проблемою для тих, хто розраховує потрапити в органи місцевої «влади». Щоб виконати формальні вимоги організаторів «праймеріз», потенційним кандидатам необхідно разом із заявою про небажання перебувати в українському громадянстві подати декларацію про те, що підтвердити своє українське громадянство вони не можуть через утрату паспорту.
За даними автора розслідування Олександра Білокобильського, приховати у запропонований спосіб українське громадянство вирішив луганський колаборант Родіон Мірошник.
Деякий час після початку російської агресії на Донбасі у 2014-му Мірошник переховувався в Москві, а потім повернувся в окупований Луганськ. У грудні 2014 року його призначили заступником керівника терористів «ЛНР» Ігоря Плотницького.
У 2017 році Мірошника оголосили в розшук. Його підозрюють за ч. 1 ст. 109 (умисні дії, спрямовані на пособництво насильницькому поваленню конституційного ладу і захопленню державної влади), ч. 2 ст. 110 (умисні дії, спрямовані на зміну меж території і державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України), ч. 1 ст. 258-3 (участь в діяльності терористичної організації) КК України.
4 грудня 2021 року Мірошник виступив по відозв'язку в ефірі токшоу на телеканалі «Наш». Його представили як учасника політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи у Мінську. Під час ефіру Мірошник звинуватив Україну в недотриманні Мінських домовленостей, заявив, що бойовики воюють й тою зброєю, яку їм начебто продає Україна.
Проросійські бойовики, які тимчасово окупували Луганськ, призначили ексжурналіста Родіона Мірошника своїм представником у Росії, назвавши його «послом».
Як йдеться у розслідуванні «Реальної газети», Росії потрібні люди з українськими паспортами, аби вони могли у майбутньому посісти керівні посади окупаційного місцевого самоврядування.
«Тобто глобальна концепція “спеціальної воєнної операції” на самому верхньому рівні в РФ за понад рік війни не змінилася ні на йоту. Як ми знаємо, початковий план полягав у тому, щоб захопити Київ, замінити уряд на контрольованих Кремлем маріонеток, а всі інституції на місцях та місцеве самоврядування просто перепідпорядкувати їм. І щоб усе це лишалося під українським прапором — як типу “звільнена від нацизму” Україна, дружня до РФ. Відтоді РФ зазнала багатьох поразок на полі бою. Та, виходить, задум Путіна лишається тим самим. І до можливої спроби нового широкомасштабного наступу РФ варто ставитися серйозно», — робить висновок автор розслідування Олександр Білокобильський.
Фото: скриншот