Працівники судів раптово захотіли більше грошей: "Не можна прожити на вказану заробітну плату"
Працівники судів раптово захотіли більше грошей: "Не можна прожити на вказану заробітну плату"

Працівники судів раптово захотіли більше грошей: "Не можна прожити на вказану заробітну плату"

На офіційному інтернет-сайті Президента України створили петицію щодо критичної ситуації з оплатою праці працівників апаратів судів та кадрового дефіциту в судовій системі.

Електронну петицію зареєстровано за номером №22/189076-еп від 10 квітня 2023 року, автор: Терещенко Яна Вікторівна. Цією петицією працівники судів хочуть одержати більше грошей за свою роботу.

У петиції йдеться, що якщо ситуація з оплатою державних секретарів судових засідань, помічників суддів та іншими службовцями апаратів загальних місцевих та апеляційних судів найближчим часом не зміниться, це може призвести до проблем.

Зокрема наголошується, що якщо ситуація не покращиться, то в перспективі не буде кому здійснювати фіксацію судового процесу, складати проекти процесуальних документів.

Автор петиції наголосила, що середня зарплата працівників апарату загального місцевого суду (категорія В) становить 7586,66 грн. (за вирахуванням податків одержують за фактом 6107 грн.) При тому, що мінімальна заробітна плата, яку фактично одержують більшість працівників апаратів загальних місцевих судів, становить 5 250 грн.

Терещенко Яна Вікторівна підкреслила, що враховуючи соціальний, сімейний та матеріальний стан співробітників апаратів судів (наявність непрацездатних осіб, малолітніх утриманців, статусу матері одиначки тощо) свідчить про те, що не можна прожити на вказану заробітну плату.

У зв'язку з цим, автор петиції звертається до Президента України з проханням вжити відповідних заходів щодо вирішення питання з підвищенням заробітної плати, найнижчої ланки державних службовців апаратів судів та внести на розгляд Верховної Ради України відповідний законопроект про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет".

Як Politeka повідомляла, що в Україні хочуть заборонити популярну соціальну мережу: "Закрити повністю".

Джерело матеріала
loader
loader